Мінкульт вимагає позбавити екскерівника театру імені Лесі Українки звання академіка: у НАМУ відреагували

Мінкульт вимагає позбавити екскерівника театру імені Лесі Українки звання академіка: у НАМУ відреагували

Михайло Резнікович
Михайло Резнікович. ДМ

Міністерство культури та інформаційної політики вимагає позбавити Михайла Резніковича, колишнього керівника Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки, звання академіка Національної академії мистецтв України (НАМУ).

Про це повідомили на сайті відомства, а також підтвердила НАМУ в коментарі для Суспільне Культура.

Як зазначає МКІП, Михайло Резнікович – колишній генеральний директор-художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки. На початку повномасштабного вторгнення він покинув територію України та почав співпрацювати з російськими державними інституціями.

Зокрема, з відкритих джерел Мінкульту стало відомо, що зараз Резнікович викладає в російському інституті театрального мистецтва.

Окрім цього, Резнікович відкрито транслює свою антиукраїнську позицію через російські пропагандистські медіа. Наприклад, в одному з інтерв'ю він, як стверджує відомство, поширив брехливі наративи про винищення українцями російської мови і культури та про братерство українського і російського народів.

"Чути незавуальовані українофобські вислови та слова прямої підтримки російської імперської політики з вуст Героя України, дійсного члена Національної академії мистецтв України, щонайменше обурливо для кожного українського патріота", — наголошує МКІП.

Варто зазначити, що Михайло Резнікович отримав низку державних нагород: звання Герой України, народного артиста України. Став лавреатом Національної премії імені Тараса Шевченка. Більше того, він є академіком-засновником Національної академії мистецтв України.

У міністерстві вважають Резніковича "кремлівським пропагандистом" та "продажним зрадником", тож воно звернулося до НАМУ з вимогою позбавити Резніковича звання академіка.

Як реагують в Національній академії мистецтв

Суспільне Культура звернулося до НАМУ по коментар. Там підвердили, що 21 травня їм дійсно надійшов такий запит від МКІП. В установи є положення про позбавлення членства в академії, тож питання винесуть на розгляд академіками та членами-кореспондентами на загальних зборах у липні.

Громадянська позиція Михайла Резніковича

86-річний театральний режисер Михайло Резнікович був довіреною особою четвертого президента України Віктора Януковича, підтримував його кандидатуру на президентських виборах 2004 року.

Театральний критик Олег Вергеліс відгукувався про Резніковича як про "хрестоматійну людину Табачника". До речі, дружина Табачника, Тетяна Назарова, довгий час була примою театру імені Лесі Українки.

У 2014 році в інтерв'ю російській газеті "Известия" Михайло Ієрухімович підтримав анексію Криму: на його думку, це був "абсолютно природний процес". Втім, за кілька днів заперечив свої слова.

З 1994 року до грудня 2022 року Резнікович був генеральним директором-художнім керівником театру Лесі Українки.

А вже за повномасштабної війни, у 2023 році, заявив: "Хто автор цієї війни, руйнівник — потім розсудить час".

У квітні 2024 року дав відеоінтерв'ю білорусько-російському телеканалу "БелРос" та його очільнику, заслуженому журналісту Росії Миколі Єфимовичу. У ньому Резнікович сказав, що "київський режим намагається ліквідувати руський мир", однак він "вірить у те, що ця трагічна історія в Україні зміниться, вірить у сильну Росію та у її зміцнення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок