Понад 100 картин із колекції Медведчука визнали культурною цінністю — їх передадуть до Національного музею

Понад 100 картин із колекції Медведчука визнали культурною цінністю — їх передадуть до Національного музею

Картини з колекції Віктора Медведчука
Картини з колекції Віктора Медведчука. АРМА

Експерти Національного художнього музею України оглянули 285 картин з приватної колекції колишнього українського політика Віктора Медведчука. З них 112 визнали такими, що мають культурну та історичну цінність.

Про це повідомила пресслужба Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Майже всі відзначені експертами картини — це твори відомих українських митців XX століття. Під час наступного засідання конкурсної Комісії ухвалять рішення щодо призупинення продажу цих картин — натомість їх передадуть до Національного музею України для збереження.

Водночас твори, які не мають культурної та історичної цінності, продадуть на аукціоні через електронний майданчик "Прозорро.Продажі". Виручені кошти підуть у бюджет.

Зазначається, що ці картини арештували в межах кримінального провадження проти Віктора Медведчука. Пізніше суд передав їх Агентству з розшуку та менеджменту активів, яке 19 квітня оголосило про початок реалізації витворів мистецтва, а також зініціювало мистецтвознавчу експертизу.

У колекції Медведчука є полотна закарпатських митців ХХ століття: Йосипа Бокшая, Гаврила Глюка й Адальберта Ерделі. Зокрема, експерти оцінюють вартість пейзажів від Бокшая в $20—25 тисяч, а роботи Ерделі — у $50 тисяч.

Проти Медведчука порушено декілька кримінальних справ, одна з яких — за підозру у держзраді.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок