Скарлетт Йоханссон звинуватила компанію OpenAI у незаконному використанні її голосу для нової моделі на основі ШІ

Скарлетт Йоханссон звинуватила компанію OpenAI у незаконному використанні її голосу для нової моделі на основі ШІ

Скарлетт Йоханссон звинуватила Open AI у незаконному використанні її голосу
Скарлетт Йоганссон, 13 листопада 2023 року. Getty Images/Nathan Congleton/NBC

Голлівудська акторка Скарлетт Йоханссон звинуватила компанію OpenAI та її засновника Сема Альтмана у використанні без дозволу її голосу для нової моделі на основі ШІ під назвою Sky. Вона кілька разів відмовилася брати участь у проєкті.

Про це 21 травня розповідає BBC.

Актриса заявила, що голос Sky настільки схожий на її голос, що навіть її друзі не змогли відрізнити їх.

Вона розповіла, що компанія вперше звернулася до неї з пропозицією озвучити нового чат-бота у ще у вересні. Але вона відмовилася з особистих причин.

"[Альтман] сказав мені, що так я зможу подолати розрив між технологічними компаніями та творчими працівниками й допомогти споживачам відчути себе комфортно під час сейсмічного зсуву між людьми та штучним інтелектом", — зауважила Йоханссон.

За два дні до виходу чат-бота, компанія звʼязувалася з нею ще раз і закликала переглянути свою початкову відмову.

Акторка додала: "У той час, коли ми всі боремося з підробками і захищаємо свою власну подобу, свою власну роботу, свою власну ідентичність, я вважаю, що це питання, які заслуговують на абсолютну ясність".

Разом з тим у OpenAI заперечили, що компанія намагалася імітувати голос Йоханссон. Альтман заявив, що акторку, яка зрештою озвучила програму, запросили ще до першої пропозиції. Але "з поваги до пані Йоханссон" компанія призупинить використання цього голосу у Sky

Проблеми з авторським правом

У 2023 році Гільдії акторів та сценаристів Голлівуду вийшли на кількамісячний страйк, де закликали врегулювати підвищити оплату праці та використання ШІ в індустрії. Зокрема — як саме студії використовуватимуть ШІ для імітації облич та голосів акторів. Йоханссон теж долучалася до страйкарів.

Угода, укладена восени 2023 року, включала запевнення, що ШІ не буде використовуватися без згоди акторів.

"Незалежно від того, чи тренувала OpenAI свій новий голос Sky, використовуючи аудіозаписи Скарлетт Йоханссон або схожий на неї голос, але вона відмовилася від дозволу, і її особистість була використана незалежно від цього. Це створює небезпечний прецедент для авторських прав і згоди, якщо найвідоміша компанія в цій галузі поводиться таким чином", — сказав Ден Стайн, голова компанії Voice-Swap, що займається ліцензуванням голосів ШІ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок