"Чілдрен Кінофест" оголосив Посла, а також фіналістів і членів журі Дитячого кіноконкурсу

"Чілдрен Кінофест" оголосив Посла, а також фіналістів і членів журі Дитячого кіноконкурсу

Чілдрен кінофест відбудеться з 31 травня до 9 червня
Постер кінофестивалю "Чілдрен Кінофест-2024". Надано організаторами

Організатори 11-й "Чілдрен Кінофесту" назвали Посла фестивалю. Ним став актор і співак Артур Логай. А також оприлюднили імена фіналістів і членів журі Дитячого кіноконкурсу.

Деталі Суспільне Культура повідомили організатори.

Артур Логай став Почесним послом, який представляє кінофестиваль у публічному середовищі, допомагаючи поширювати ключові ідеї ініціативи

"Я б хотів, щоби нові покоління були більш обізнані в кіномистецтві та культурі, а також кіновиробництві щоби діти знаходили себе в кіносвіті. Маю надію, що, якщо вже зараз розвивати в дітей любов до кіно і культури, згодом вони зможуть розвинути й український культурний простір, який, на мою думку, безперечно цього потребує", — говорить він.

чілдрен кінофест
Артур Логай стал послом 11-го "Чілдрен Кінофесту". Надано організаторами

Сам фестиваль відбудеться з 31 травня до 9 червня. А фільми-фіналісти Дитячого кіноконкурсу покажуть в кінотеатрах 10 міст-учасників 15 червня. Їх також можна подивитися в онлайн-кінотеатрі фестивалю протягом 7—16 червня.

До складу журі увійшли:

 • Анна Дудко, режисерка анімаційних фільмів, аніматорка.Серед її робіт — "Мокош" і "Глибока вода";
 • Ольга Бірзул, культурна менеджерка та кураторка кінопрограм, яка з 2019 по 2021 рік очолювала відділ кіно Українського інституту;
 • Роман Любий, режисер документального кіно. Серед його робіт — "Залізні метелики", "Зошит війни" та "Небесна сотня. Зима, що нас змінила".
чілдрен кінофест
Члени журі Дитячого конкурсу. Надано організаторами

Журі визначить переможців на церемонії закриття фестивалю 16 червня. Вони назвуть найкращий анімаційний фільм у категоріях від 7 до 10 років та від 11 до 14 років. А також найкращу ігрову стрічку у старшій віковій групі. Свого переможця визначать і глядачі.

На цьогорічний конкурс заявки подали майже 100 дітей з усієї України та з-за кордону.

Фіналісти Дитячого конкурсу 2024 року

Категорія I від 7 до 10 років: Анімація

 • "Боброполіс" — історія про зустріч бобра Бобринатора з бобрами з міста та подорож до Боброполісу, міста бобрів. Режисер Богдан Наконечний, 8 років, місто Чернігів.
 • "Чисті води" — історія про принца, який любив слухати шум моря та їсти цукерки. Режисерка Златослава Срібна, 9 років, місто Хотин, Чернівецька область.
 • "Про вовка" — історія про вовка, з яким не хотів ніхто дружити, але завдяки фарбам він став різнобарвним, яскравим, гарним і веселим. Режисер Тимофій Коростельов, 7 років, місто Дніпро.
 • "Добрі новини" — фільм очима дитини про життя родини в країні, де йде війна. Стрічка розповідає про тривоги дітей, незручності, з якими їм доводиться стикатися, та про найзаповітнішу мрію. Режисерка Марія Джур, 6 років, місто Київ (родом із Криму).
 • "Весна і Нап-Нап" павучок Нап-Нап з приходом весни засумував, тому господар випустив його на волю. Режисер Борислав Лавров, 7 років, місто Дніпро.

Категорія II від 11 до 14 років: Анімація

 • "Небезпечне відрядження" космічна історія про вченого та його незвичайного домашнього улюбленця, які мають розгадати таємницю зникнення мешканців позаземної колонії. Режисер Марк Іванченко, 14 років, місто Полтава.
 • "Битва за сонце" страшна подія перетворила день на ніч, тому козаки стають на захист свого народу. Режисерки Ірина Бражнікова, Марина Степанова, Оля Полупанова, Софія Дворецька, 12 років, місто Дніпро.
 • "Забаганки Рудика" що можна придумати та зробити заради здійснення мрії? Можливо, стати супергероєм? Режисер Артем Бідуха, 14 років, місто Дніпро.
 • "Мої улюблені коти" в однієї тітоньки було два котики, і миша налякала господиню, боягуз сховався, а сміливий прогнав мишку. Режисерка Дарина Федорова, 12 років, місто Дніпро.
 • "Оце так початок канікул" дві школярки заблукали в лісі, де натрапили на ворожу ДРГ. Дівчата встигають повідомити поліцію про ворогів і це рятує їм життя. Режисерка Зоряна Зеленська, 12 років, місто Київ.

Категорія IIІ від 11 до 14 років: Ігрове

 • "Я намалюю 4.5.0." Троє юних художників вирішують, які картини їм написати. На кожного з них вплинула війна, і в кожного є свій творчий задум. Згодом роботи рушають на виставки до США. Режисерка Дар'я Кашицина, 11 років, місто Фастів, Київська область.
 • "Сон крізь час" — однокласниці отримують завдання підготувати розповідь про побут і життя в Україні за часів козацтва. Шукаючи в бібліотеці інформацію для доповіді, від нудьги вони засинають та дивним чином опиняються в іншій реальності. Режисерки Мілана Войтова, Віталіна Голуб, Олександра Драмарацька, Олександра Крючкова, 14 років, місто Запоріжжя.
 • "Викрадення століття" історія розповідає про цікаве розслідування, яке проводять троє юних детективів. Режисерка Аліна Легкодух, 14 років, місто Черкаси.
 • "Sounds of Silence" Звуки Мовчання. Ваша сила — у тиші, ваш голос — на сцені. Режисер Марк Кравченко, 14 років, місто Київ.
 • "Монстр 22.04.2022" про монстра, якого дуже бояться діти. Але насправді цей монстр не лякає, він рятує життя людей. Режисерки Дарина Кондратенко, Анна Бистрік, 14 років, місто Суми.
 • "Загублений цирк" троє дітей приходять до бродячого цирку на виставу, але він виявляється покинутим, там нікого немає. Та вони ще не знають, що на них чекає. Режисерки Вікторія Зленко, Анастасія Зленко, 10 років, місто Київ.

"Чілдрен Кінофест" — наймасштабніший український кінофестиваль для дітей і підлітків. За весь час від заснування у 2014 році подію відвідали майже 300 тисяч глядачів і глядачок.

У 2024 році фільми показуватимуть у кінотеатрах Києва, Львова, Вінниці, Житомира, Дніпра, Луцька, Одеси, Полтави, Хмельницького та Чернігова. Крім того, організатори планують окрему онлайн-програму "Коли ще звірі говорили".

Покази в кінотеатрах та онлайн безплатні за умови попередньої реєстрації, яка розпочнеться 30 травня. Для реєстрації групи понад п'ять осіб варто звернутися до місцевого координатора чи координаторки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок