Заборона книг у США посилюється: шкільна рада одного з округів проголосувала за редагування підручника

Заборона книг у США посилюється: шкільна рада одного з округів проголосувала за редагування підручника

У США хочуть вилучити з підручника розділи про вакцини, людський ріст і зміну клімату
Книги: ілюстративне фото. Getty Images

Опікунська рада шкільного округу в Г’юстоні (США) проголосувала за редагування підручника з природничих наук, зокрема розділів про вакцини, людський ріст і зміну клімату. Це викликало занепокоєння у батьків.

Про це 19 травня розповідає The Guardian

Рада не пояснила, чому прийняла таке рішення, але там заявили, що предмети виходять за рамки того, що вимагає викладати держава, і створює "уявлення про те, що люди погані".

Експерти в галузі освіти кажуть, що цей крок може спонукати інші державні шкільні округи до таких кроків, а також редагувати й вилучати інформацію й з інших розділів чи предметів.

Рішення ради розгнівало батьків.

Техаська організація "Свобода читання", яка бореться із заборонами на книги, також засудила це рішення.

"Забороняти цілі розділи підручників і приховувати цю інформацію від учнів не тільки неконституційно, але й позбавляє їх доступу до реальних ідей, які існують у цьому світі", — сказала Лейні Хоуз, співзасновниця групи.

"Доступ до різноманітної та широкої інформації — це те, що готує учнів до успішної навігації в цьому світі. Коли ми забороняємо книги і обмежуємо доступ учнів до ідей, ми зачиняємо двері в їхнє майбутнє".

Заборона книг у США

Раніше Суспільне Культура розповідало, що за даними Американської бібліотечної асоціації, у 2023 році у США заборонили 4240 книг — це більше, ніж за попередні два роки. Більшість з них стосувалися питань ЛГБТК+ спільнот або расової приналежності.

Серед заборонених книг: "Переваги скромників" Стівена Чбоскі, "Володар мух" Вільяма Ґолдінґа, "Вбити пересмішника" Гарпер Лі, "Усі хлопці не блакитні" Джорджа М. Джонсона.

У 2023 році група з понад 175 акторів, артистів, письменників та активістів підписали відкритого листа із закликом до Голлівуду використати свій вплив для протидії забороні книг у США.

У листі заборону книг у школах названо "обмежувальною поведінкою", яка "суперечить свободі слова і самовираження", а також що "мистецька свобода має силу, і ми не дозволимо драконівським політикам забрати її у нас".

Серед підписантів:

  • акторки Ідіна Мензел, Ґабріель Юніон та Шерон Стоун;
  • продюсерка документального кіно Ебіґейл Дісней;
  • радіо- і телеведучий токшоу Енді Коен;
  • кінорежисери Джадд Апатоу і Ґільєрмо дель Торо;
  • письменниці Джуді Блюм та Марґарет Етвуд.
  • співачка Аріана Ґранде;
  • актор Марк Руффало.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок