Поетична збірка Артура Дроня "Тут ми були" вийде англійською у Європі та США

Поетична збірка Артура Дроня "Тут ми були" вийде англійською у Європі та США

Книжка "Тут були ми" Артура Дроня вийде у Європі та США
Артур Дронь "Тут були ми". Facebook/Артур Дронь

Поетична збірка Артура Дроня "Тут ми були" вийде англійською — у листопаді 2024 року у ЄС та Великій Британії, а у лютому-березні 2025 року — у США та Канаді.

Про це розповідає "Видавництво Старого Лева".

Книжка Дроня разом з іншими поетичними збірками авторів з усієї Європи вийде друком у серії Amber Poets у видавництві Jantar Publishing.

Усі 50 віршів зі збірки перекладатиме поетеса і перекладачка Юлія Мусаковська разом з професором Екстерського університету Г'ю Робертсом і спеціалісткою з перекладу, професоркою Гелен Вассалло.

"«Тут були ми» це пряме й потужне вираження українського досвіду на передовій і в тилу. Наше завдання полягає в тому, як перекласти цей досвід максимально автентично для англомовної аудиторії", — зазначає Робертс.

Вперше книжка побачила світ у "Видавництві Старого Лева" у 2023 році. А у листопаді стало відомо, що її перекладуть шведською у видавництвах Ariel förlag та Ellerströms förlag. Над виданням також працювала Мусаковська.

Андрій Дронь — поет та івент-менеджер "Старого Лева".

Після початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт. Служить у 125 окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ. Із серпня 2022 року — у складі бригади виконує завдання в зоні бойових дій на території Донецької та Харківської областей.

В описі книги "Тут були ми" сказано, що хоча вірші написані на фронті, вони не про війну: "Вони про людей, які люблять більше, ніж бояться. Які були тут і не пішли звідси. Такою мовою солдати згадують своїх, а діти пишуть листи на аркушах шкільного зошита. Нею говорять про біль і надію. Прощаються і люблять".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок