Національна асоціація музичних видавців звинувачує Spotify в порушенні авторських прав

Національна асоціація музичних видавців звинувачує Spotify в порушенні авторських прав

Національна асоціація музичних видавців звернулася до Spotify з листом
Spotify: ілюстративне фото. unsplash

Національна асоціація музичних видавців (National Music Publishers Assn., NMPA) звернулася до стримінгової платформи Spotify через ймовірне порушення авторських прав.

Про це 15 травня розповідає Variety.

У листі зазначено, що Spotify відображає тексти пісень, а також відтворює і поширює музичні відео та подкасти з використанням музичних творів без згоди правовласників. Асоціація стверджує, що таке використання є порушенням авторських прав і має бути оплачене.

"Таке використання музичних творів на платформі Spotify не ліцензується або незабаром стане неліцензійним", — йдеться у листі асоціації.

Там додають, що згідно із законом про авторське право, відтворювати, поширювати, показувати, публічно виконувати та створювати похідні роботи на основі захищених творів можуть тільки власники.

У листі також згадують функцію "ремікс", яка дає користувачам змогу прискорювати, міксувати або в інший спосіб редагувати пісні, щоб створювати з них нові твори.

Організація, яка представляє інтереси музичних видавців у США, каже, що "вимагає", щоб ці неліцензійні твори були видалені з платформи, інакше "Spotify буде відповідальним за подальше використання цих робіт".

У листі не наводять конкретних творів, а також не вказано кількості таких випадків. При цьому в NMPA відмовилися надати список або приблизну кількість на прохання журналістів. Але додали, що якщо справа дійде до суду, то організація надасть детальнішу інформацію.

Нещодавно видання Billboard оприлюднило оцінку, згідно з якою наступного року Spotify заплатить музичним видавцям і авторам приблизно на 150 млн доларів менше, ніж очікували раніше. Це пов'язано з тим, що сервіс додав до підписки аудіокниги і тепер кваліфікує їх як пакет. А це передбачає знижену ставку роялті, оскільки тепер Spotify має платити за книги та музику з тієї ж самої ціни підписки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок