Великі борги і заблоковані рахунки: Андрій Дончик розповів, з чого почне роботу в кіностудії Довженка

Великі борги і заблоковані рахунки: Андрій Дончик розповів, з чого почне роботу в кіностудії Довженка

Андрій Дончик розповів, з чого почне свою роботу у кіностудії Довженка
Андрій Дончик став новим головою кіностудії Довженка. Держкіно

Новим очільникою кіностудії Довженка став режисер і продюсер Андрій Дончик. Його 9 травня призначило Держкіно через воєнний стан без конкурсного відбору.

У коментарі для телеканалу Суспільне Культура він розповів про величезні борги кіностудії, а також про свої перші кроки на посаді.

Як відбулося призначення

За словами Дончика, він не одразу погодився на пропозицію очолити кіностудію: "Я все-таки творча людина, а займатися боргами, платежами, комунальними, каналізацією мені нецікаво".

Але, зважаючи, що він довго працював у кіностудії — і асистентом режисера, і режисером вищої категорії — загалом 14 років, вирішив не відмовлятися.

"Якось аж незручно, ніби якось так зраджуєш рідку студію, та ще й у такий важкий для неї час", — зазначає він.

Водночас режисер сподівався, що "з цього нічого не вийде", але вже за кілька днів його запросила до себе очільниця Держкіно Марина Кудерчук та запропонувала підписати контракт.

За його словами, Кудерчук дала зрозуміти, що кандидатура погоджена "на найвищому рівні, як я розумію, консультувалась з Офісом президента".

Проблеми кіностудії

Дончик додає, що у кіностудії насправді великі проблеми — борги та заблоковані рахунки. Зокрема, тільки за комунальними платежами сума боргу нараховує близько 800 тисяч гривень.

Тому перший робочий день він почне зі зустрічі з в. о. головного бухгалтера, щоб зрозуміти, скільки кіностудія отримує та витрачає щомісяця.

Режисер додав, що винна не тільки студія — перед нею в орендарів теж є борг: "Бо ну теж, форс-мажори, всі посилаються на війну, на важкі обставини".

Тому ця рутина займе деякий час, а потім, сподівається він, вдасться розблокувати рахунки і почати власне відновлювати діяльність.

Перші кроки на посаді

Окрім того, що потрібно розібратися з боргами студії, Дончик планує і кадрові зміни, зокрема щодо креативних посад.

Він розповів, що останній фільм студія випустила 3–4 роки тому, але чи шукали надалі гроші, гранти на проєкти, чи створювала проєкти, чи є сценарний портфель — саме це слід з'ясувати.

"Бо держава нічого не дасть, треба на загальних підставах шукати якість гранти", — розповідає Дончик.

Він додає, що нещодавно був конкурс на написання сценарію від Netflix, але чи подавалась кіностудія Довженка — невідомо.

"Там є позиція продюсера, сценаристів в штатному розкладі, там багато креативних позицій. Я не знаю, чи зараз вони є, чи з ними припинені трудові угоди. З понеділка будемо дуже глибоко розбиратися", — завершив розмову новий очільник кіностудії Довженка.

Хто такий Андрій Дончик

Андрій Дончик — український кіно- й телережисер, продюсер, заслужений діяч мистецтв України, володар призу кінокритиків Венеційського кінофестивалю,

З 2016 по 2018 рік був членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. А потім до 2021 року очолював Раду з державної підтримки кінематографії.

Серед зрежисованих ним фільмів: "Володимир Сосюра", "Загибель богів", "Кисневий голод", "Украдене щастя", "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке" і "Кіборги. Герої не вмирають".

З 1999 року до травня 2004 року працював головним режисером каналу "1+1".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок