Художники vs ШІ: суд розгляне позов митців про порушення авторських прав з боку генеративного ШІ

Художники vs ШІ: суд розгляне позов митців про порушення авторських прав з боку генеративного ШІ

Перший позов художників відхилили в листопаді 2023 року, тепер художники пробують знову
Згенеровано штучним інтелектом. Суспільне Культура/Вікторія Желєзна

Боротьба художників з творцями штучного інтелекту продовжується. Суд нарешті почне розгляд колективного позову, за яким митці стверджують, що DeviantArt і Midjourney незаконно використовували їхні роботи для навчання генеративного ШІ.

Про це розповідає The Art Newspaper.

Перші позови окремі художники почали подавали ще у січні 2023 року.

Художники стверджують, що компанія Midjourney та онлайн-платформа DeviantArt використовували їхні роботи для навчання інструменту генерації зображень Stable Diffusion, не отримавши дозволу і не заплативши їм за роботу, що призвело до недобросовісної конкуренції на ринку.

Але у листопаді суд відхилив більшість позовів. Тоді суддя постановив, що претензії позивачів "не відповідають дійсності в багатьох аспектах".

Тепер художники подали колективну скаргу, і суддя почне розгляд справи про пряме та опосередковане порушення авторських прав, оскільки митці "правдоподібно стверджували", що копії їхніх робіт зберігаються в різних версіях інструменту.

DeviantArt і Midjourney закликають відхилити позов. Один з адвокатів наполягав на цьому на підставі того, що Stable Diffusion використовував роботи лише для створення зображень, а не для навчання моделі ШІ.

"Немає жодних тверджень про те, що DeviantArt коли-небудь витягувала з моделі будь-які результати, що є порушенням авторських прав на роботи позивачів", — заявляє адвокат, додаючи, що дії платформи — це "класичне добросовісне використання".

Раніше Суспільне Культура розповідало, що у мережі оприлюднили документ із 16 тисячами імен художників, роботи яких нібито використовували для тренування моделі ШІ Midjourney.

Роботи цих художників використовувала для дослідження Midjourney:

  • мексиканська художниця Фріда Кало;
  • американський митець лемківського походження Енді Воргол;
  • нідерландський художник Вінсент Ван Гог;
  • японська художниця Яйої Кусама;
  • німецький художник Гергард Ріхтер;
  • іспанський і французький художник Пабло Пікассо;
  • французький художник Поль Сезанн;
  • британський стритарт-художник Бенксі;
  • американський художник-мультиплікатор Волт Дісней.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок