На аукціон виставили картину Боба Ділана, її оцінюють у $100 тисяч

На аукціон виставили картину Боба Ділана, її оцінюють у $100 тисяч

Боб Ділан обміняв свою картину на астрологічний прогноз
Картина Боба Ділана. RR Auction

На аукціон RR Auction виставили картину в стилі абстракціонізму музиканта Боба Ділана. Її оцінюють щонайменше в $100 тисяч (3,9 млн гривень). Торги завершаться 23 травня.

Про це 12 травня розповідає TMZ.

Картину співак написав у 1968 році.

Полотно заповнене захопливими абстрактними формами та візерунками в поєднанні з впізнаваними образами, серед яких ноти, краватки-метелики, тварини та фігури. А згори можна побачити чи то бика, чи то людину в крислатому капелюсі. На звороті є ледь помітний напис "Боб Ділан", а нижче накидані музичні ноти.

на аукціон виставили картину боба ділана
Картина Боба Ділана. RR Auction

На сторінці аукціону зазначено, що картина не була покрита лаком, тому на ній є дрібні пошкодження: лущення, незначні втрати фарби тощо.

Цю роботу Ділан подарував жительці Вудстоку Сенді Лепанто в обмін на створення астрологічної карти. І досі картина зберігалася у її родині.

У RR Auction розповіли, що кілька людей уже зробили свої пропозиції щодо ціни. Станом на 13 травня ціна становить $66 550 (2,6 млн гривень).

"Візуальне мистецтво Боба Ділана відображає таку ж глибину і складність, як і тексти його пісень, розкриваючи безмежну природу його творчого духу", — додають представники аукціону.

на аукціон виставили картину боба ділана
Картина Боба Ділана. RR Auction

Хто такий Боб Ділан

Боб Ділан (справжнє ім'я — Роберт Аллен Ціммерман) — американський співак, композитор, поет і гітарист. Його вважають однією з найвпливовіших фігур у попмузиці за останні п'ятдесят років.

Ділан також є одним з найбільш комерційно успішних артистів — ще у 2017 році тираж його альбомів перевищив 100 мільйонів.

За свою кар'єру він отримав:

  • 12 премій "Ґреммі";
  • "Оскар";
  • "Золотий глобус";
  • Президентську медаль свободи з рук Барака Обами у 2012 році;
  • спеціальну відзнаку "за визначний вплив на популярну музику й американську культуру за допомогою ліричних композицій виняткової поетичної сили" від Пулітцерівської премії;
  • Нобелівську премію з літератури у 2016 році. Шведська академія присудила її за "створення нової поетичної мови в межах великої американської пісенної традиції".

Крім цього, його внесли до Зали слави рок-н-ролу, Зали слави авторів пісень і Зали слави авторів пісень Нешвілла.

Попри те, що Ділан більш відомий як співак, він також захоплювався живописом. Зокрема, створив обкладинку для альбому The Band 1968 року Music from Big Pink.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок