Без конкурсного відбору через воєнний стан: Держкіно призначило нового директора кіностудії імені Довженка

Без конкурсного відбору через воєнний стан: Держкіно призначило нового директора кіностудії імені Довженка

Нового голову кіностудії Держкіно призначило без конкурсного відбору
Андрій Дончик став новим головою кіностудії Довженка. Держкіно

Новим директором кіностудії імені Довженка став режисер і продюсер Андрій Дончик. Раніше її з 2014 року очолював Олесь Янчук, але з ним не продовжили контракт.

Про це 10 травня повідомила пресслужба Держкіно.

У Держкіно зазначають, що нового керівника кіностудії обрали без конкурсного відбору через воєнний стан — відповідно до частини п'ятої статті 10 закону України "Про правовий режим воєнного стану" та роз'яснень від Мінекономіки.

"Керівники суб’єктів господарювання державного сектору економіки під час воєнного стану призначаються без конкурсного відбору строком не більше 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану", — говорять у відомстві.

Андрій Дончик — український кіно- й телережисер, продюсер, заслужений діяч мистецтв України, володар призу кінокритиків Венеційського кінофестивалю,

З 2016 по 2018 рік був членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. А потім до 2021 року очолював Раду з державної підтримки кінематографії.

Серед зрежисованих ним фільмів: "Володимир Сосюра", "Загибель богів", "Кисневий голод", "Украдене щастя", "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке" і "Кіборги. Герої не вмирають".

З 1999 року до травня 2004 року працював головним режисером каналу "1+1".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок