Двох активістів затримали після того, як ті наклеїли постери навколо картини "Свобода на барикадах" в Луврі

Двох активістів затримали після того, як ті наклеїли постери навколо картини "Свобода на барикадах" в Луврі

Картину Ежена Делакруа, "Свобода, яка веде народ" 1830 року повертають після реставрації.
Ежен Делакруа, "Свобода, яка веде народ" 1830 рік. Полотно, олія, 260 × 325. Лувр, Париж. Getty Images

Двох активістів з групи Food Response затримали 8 травня після акції біля картини Ежена Делакруа "Свобода, яка веде народ" (1830) у паризькому Луврі.

Про це повідомляють The Art News.

Відео та зображення від групи (також відомої як Food Response та Food Counterattack), які опублікували в соціальних мережах, показують, як учасники акції приклеїли стикери з написом "опір життєво важливий" навколо нещодавно відреставрованої картини.

Хлопець та дівчина були у білих футболках із написом Food Response, скандували гасла про необхідність соціального захисту для постійного постачання екологічно чистої їжі та тримали догори свої праві руки.

Учасників акції звинуватили в "навмисному завданні збитків", окрім цього, представник музею подав скаргу до поліції.

На вебсайті Food Response закликає до постійного постачання здорової їжі для всіх за допомогою різноманітних пропозицій, включно зі щомісячними харчовими талонами, трансформацію сільськогосподарської моделі країни та "забезпечення гідного життя" для фермерів.

Група є частиною більшої коаліції протестних організацій, відомої як рух A22. До нього також належать Extinction Rebellion та Just Stop Oil — дві групи активістів, чиї учасники неодноразово потрапляли у заголовки новин після того, як приклеювали себе до творів мистецтва або кидали їжу чи фарбу на всесвітньо відомі картини в музеях.

Члени Food Response також визнали відповідальність за протести, пов'язані з відомими художниками в Музеї красних мистецтв у лютому та в Луврі в січні. Активісти кидали суп на картину Клода Моне 1872 року "Весна" та на "Мону Лізу" Леонардо да Вінчі.

Картину "Свобода, яка веде народ" нещодавно повернули до експозиції музею, після шести місяців реставраційних робіт. У пресрелізі музею зазначено, що це "найвідоміша картина в Луврі після «Мони Лізи»".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок