Фільми про Україну 90-х та присвячений Параджанову концерт: у Нідерландах проведуть спецпокази Київського тижня критики

Фільми про Україну 90-х та присвячений Параджанову концерт: у Нідерландах проведуть спецпокази Київського тижня критики

Спецпокази Київського тижня критики у Нідерландах триватимуть з 17 до 21 травня
Постер спеціальної події від Київського тижня критики у НідерландахАРТХАУС ТРАФІК,. Артхаус Трафік

У Амстердамі з 17 до 21 травня триватиме серія спеціальних подій від Київського тижня критики. У програмі покажуть фільми про Україну 90-х, а також окремо ретроспективну програму. Ще відбудеться концерт до 100-річчя режисера Сергія Параджанова.

Про це 8 травня повідомили на сайті Arthouse Traffic.

Загальна програма має назву "Подвійна експозиція: Україна у 90-х". Організатори зазначають, що вона презентуватиме малообговорюваний період української історії та дасть можливість обговорити минуле й сьогодення України поза межами упереджень радянського часу.

Фільми до програми відбирати критики та куратори фестивалю — Дарія Бадьйор, Сергій Ксаверов та Ганна Дацюк.

Фестиваль у Нідерландах відриватиме стрічка Тоні Ноябрьової "Ти мене любиш?".

Це історія дорослішання, яка розгортається напередодні падіння СРСР. 17-річна Кіра стає свідкою розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.

Головні ролі виконали Карина Химчук, Наталія Лазебникова, Олександр Жила та Максим Михайличенко.

спецподія київського тижня критики у амстердамі
Кадр із фільму "Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової. Фото: FILM.UA

Також покажуть фільм режисера та військового Олега Сенцова "Носоріг". Стрічка розповідає про бандитські 90-ті в Україні.

Це перший художній український фільм, права на показ якого придбала стримінгова платформа Netflix.

спецподія київського тижня критики у амстердамі
Кадр із фільму "Носоріг" Олега Сенцова. Фото: Артхаус Трафік

Покажуть також повнометражний дебют Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада".

Фільм створено в жанрі, який самі кінематографісти називають "пострадянський нуар". Події розгортаються в Україні 1996 року, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.

спецподія київського тижня критики у амстердамі
Кадр із фільму "Ля Палісіада" Філіпа Сотниченка. Фото: Film.ua Distribution

Після кожного показу відбудеться дискусія між одним із кураторів Київського тижня критики та нідерландськими кінокритиками.

У межах ретроспективної програми покажуть стрічку Юрія Іллєнка "Лебедине озеро. Зона". Саме цей фільм був першим від України на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. Він також отримав премію ФІПРЕССІ Каннського кінофестивалю.

Це екранізація сценарію Сергія Параджанова. Стрічка розповідає про кохання в'язня-втікача та жінки, яку він зустрічає біля монумента "Серп і молот".

Також покажуть екранізацію книги Андрія Куркова "Приятель небіжчика" режисера В'ячеслава Криштофовича та містичну драму Миколи Рашеєва "Оберіг".

Ще у Нідерландах проведуть мультимедійний концерт, присвячений 100-річчю з дня народження режисера Сергія Параджанова. Перформанс розширить уявлення про його найвідоміший фільм "Тіні забутих предків" та обставини, за яких знімали стрічку.

Проєкт реалізовано за підтримки Steunfonds Oekraïense — Нідерландського літературного фонду та Посольства України в Королівстві Нідерланди.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок