Судді у Північній Ірландії долатимуть вплив міфів про зґвалтування за допомогою театральної п'єси

Судді у Північній Ірландії долатимуть вплив міфів про зґвалтування за допомогою театральної п'єси

Запис вистави передадуть суддям, які розглядають справи про сексуальне насильство
Акторка Джоді Комер, яка зіграла у пʼєсі Prima Facie, Лондон, 27 квітня 2022 року. Getty Images/David M. Benett/Dave Benett

У Північній Ірландії використовуватимуть театральну пʼєсу Prima Facie про сексуальне насильство та правову систему для навчання суддів. Там вважають, що це може стати потужним інструментом у подоланні впливу міфів про зґвалтування на розгляд кримінальних справ.

Про це 8 травня розповідає BBC.

Prima Facie — драматична п`єса для однієї жінки, написана австралійсько-британською драматургинею Сюзі Міллер. У центрі сюжету — адвокатка з кримінальних справ Тесса, яка захищає людей, звинувачених у сексуальному насильстві, доки її саму не зґвалтував колега.

Запис вистави передадуть суддям, які розглядають справи про сексуальне насильство в судах Північної Ірландії.

"Ми повинні говорити про те, що можемо зробити в межах судової системи, щоб дійсно захистити людину, яка подає скаргу, і заохотити людей скаржитися", — розповіла драматургиня у коментарі виданню.

А викладачка Королівського університету Белфаста Розі Кован провела дослідження впливу міфів про зґвалтування на кримінальні справи і вважає, що використання цієї п`єси може вплинути на подолання цих стереотипів.

"Міфи про зґвалтування — це хибні переконання та стереотипи про зґвалтування, наприклад, про те, що носить жертва, скільки вона п'є, або, як це відбувається у п'єсі, про її попередню сексуальну історію", — зазначає вона.

Крім того, на думку викладачки, саме ці упередження часто мимоволі змушують суддів ставати на бік кривдників або співчувати їм.

Зокрема, у 2022 році суддю розкритикували за пораду підсудному "знайти собі дружину". Виносячи вирок чоловіку, якого офіцер поліції описав як "небезпечного для жінок", суддя зауважив, що не хотів би, щоб того "виключили з нормального життя", додавши, що онлайн-контакт не проблематичний, "скоріше поведінка після нього".

Видання додає, що Prima Facie також привертає увагу до затримок у судах та їхнього впливу на жертв.

Нещодавні дані, оприлюднені BBC News NI, показують, що в Північній Ірландії розгляд справи про сексуальний злочин займає в середньому 757 днів, що значно довше, ніж розгляд більшості інших злочинів.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок