Американські медіа подали до суду на розробників штучного інтелекту через порушення авторського права

Американські медіа подали до суду на розробників штучного інтелекту через порушення авторського права

ШІ навчається на матеріалах газет, деякі видання підписують угоди, деякі подають до суду
Штучний інтелект. Колаж Вікторія Желєзна/Суспільне Культура, згенеровано штучним інтелектом

Вісім американських медіа подали до суду на OpenAI та Microsoft через ймовірне порушення авторського права: видання стверджують, що штучний інтелект навчається на їхніх матеріалах без погодження.

Про це повідомляє The Verge.

Вісім медіа належать приватному інвестиційному фонду Alden Global Capital: New York Daily News, Chicago Tribune, Orlando Sentinel, San Jose Mercury News та інші.

У позові вказано, що OpenAI та Microsoft використовували їхні матеріали без дозволу чи компенсації. Медіа також навели уривки розмов із чатботами ChatGPT і Copilot: вони відтворювали довгі уривки конкретних статей. На думку позивачів, це вказує на те, що їхні матеріали використовували під час навчання ШІ.

The Verge опублікувало скриншоти розмови з Copilot, на яких чатбот відтворює новини через день-два після їхньої публікації, але без посилання на матеріал. У компаніях також стверджують, що інформація від чатботів не є якісною, бо вони приписують публікаціям неправдиві факти.

"Цей позов — це не боротьба між новою технологією та старою. Це не боротьба між галуззю, що процвітає, та галуззю з перехідною економікою. Цей позов пов’язаний з тим, що Microsoft і OpenAI не мають права використовувати захищений авторським правом контент газет для побудови своїх нових підприємств на трильйони доларів, не оплачуючи за цей вміст", — йдеться у позові.

У позові цитують коментар генерального директора OpenAI Сема Альтмана, що моделі ШІ не можуть навчатися без матеріалів, захищених авторським правом. Також згадується, що ШІ зміг обходити "платні стіни", що дають доступ до контенту лише після повної передоплати. Проте інші продукти OpenAI можуть блокувати використання контенту з авторським правом.

  • У грудні 2023 року видання The New York Times подало позов на OpenAI через навчання на основі матеріалів новинного ресурсу.
  • Сайти цифрових новин The Intercept, AlterNet і Raw Story подали власний позов у ​​лютому.
  • OpenAI спробував оскаржити позов NYT та заявив, що публікація маніпулювала ChatGPT.
  • А компанії Financial Times, Associated Press, Axel Springer, Le Monde та Prisa Media уклали угоду з OpenAI, завдяки їй ChatGPT може відтворювати матеріали цих ресурсів з посиланнями на матеріали видань.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок