Бієнале Matter of Art у Празі оголошує список художників: хто з українських митців братиме участь

Бієнале Matter of Art у Празі оголошує список художників: хто з українських митців братиме участь

Бієнале у Празі почнеться 13 червня і триватиме до 29 вересня 2024 року
Роботи Катерини Лисовенко. Надано кураторами

У межах бієнале Matter of Art у Празі презентують проєкт від української мисткині Катерини Алійник та окрему програму за кураторства Нікіти Кадана.

Бієнале Matter of Art відкриється 13 червня в Празькій національній галереї у Виставковому палаці. Виставка та публічна програма триватимуть у різних місцях до 29 вересня 2024 року.

Цю виставку сучасного мистецтва вперше провели у 2020 році, а зараз Matter of Art є частиною новоствореного Альянсу східноєвропейських бієнале сучасного мистецтва, до якого також належать Biennale Warszawa, OFF-Biennale в Будапешті, а також Київська бієнале.

Кураторами програми цьогоріч стали Каталін Ердоді та Олексій Борисьонок. На сайті бієнале зазначають, що вони "поєднуючи різноманітні мистецькі внески та дискурсивні інтервенції, шукають резонанс між історичною боротьбою та сучасністю".

"Працюючи над поняттям щеплення, взятим із сільського господарства та медицини, Matter of Art створює зв’язки між соціальними рухами в мінливих контекстах сільської та міської місцевості, звертаючи увагу на те, як поняття праці та працівника знаходять нові значення".

Проєкт Катерини Алійник представлять 14 червня у Виставковому палаці — тут вона влаштує перформанс.

А 15 червня у галереї в Лідіці презентують проєкт українського художника та куратора Нікіти Кадана.

Лідіцька галерея є частиною Лідіцького меморіалу, створеного на місці колишнього села. Тут розміщена колекція, яка складається з творів мистецтва, присвячених пам'яті страти та депортації жителів села та його подальшого знищення нацистами під час Другої світової війни.

У межах бієнале Кадан втрутився в колекцію своїми роботами, а також роботами запрошених колег-митців:

Biennale Matter of Art Prague
Роботи Катерини Лисовенко. Надано кураторами/Tereza Havlínková

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок