Перейти до основного змісту
1,5 млн доларів за годинник: з аукціону продали речі із затонулого "Титаніка"

1,5 млн доларів за годинник: з аукціону продали речі із затонулого "Титаніка"

Золотий годинник одного з пасажирів "Титаніка" продали за $1,5 мільйона
Годинник, який продали з аукціону за $1,5 млн. Instagram/henryaldridgeauctioneers

На аукціоні продали золотий годинник найбагатшого пасажира на борту "Титаніка" Джона Джейкоба Астора IV. Остаточна ціна становить $1,5 мільйона (понад 59 млн гривень).

Про це 28 квітня розповідає CNN.

Ендрю Олдрідж з аукціонного дому Henry Aldridge and Son зазначив, що ця ціна встановила "новий світовий рекорд для пам'ятних речей з «Титаніка»" — годинник був проданий вдесятеро дорожче за очікувану ціну.

"Такі ціни на ці унікальні пам'ятки історії відображають не лише їхню важливість, але й постійний інтерес до історії «Титаніка» та пам'яті про його пасажирів і екіпаж", — сказав він.

Астор був одним із близько 1 500 людей, які загинули, коли "Титанік" затонув 15 квітня 1912 року після зіткнення з айсбергом.

Годинник був серед його особистих речей разом із золотими запонками, каблучкою з діамантом, грошима та кишеньковою книжкою. Ці речі згодом відправили його синові Вінсенту Астору.

Також на аукціоні продали саквояж, в якому зберігалася скрипка, що на ній грав керівник суднового оркестру — її продали за $455 тисяч (18 млн гривень), а також кишенькова книжка, яка документує розклад подорожей корабля.

аукціон речей з титаніка
Саквояж, який продавали на аукціоні. Instagram/henryaldridgeauctioneers

Раніше на аукціон виставляли меню із затонулого "Титаніка" — його продали за понад $100 тисяч або 3,7 млн гривень.

Меню детально описує першу вечерю для пасажирів першого класу на борту після того, як "Титанік" відплив від берегів.

На той же аукціон виставляли ковдру, якою зігрівався один із врятованих у шлюпці, а також кишеньковий годинник, який належав пасажиру другого класу, російському мігранту Синаю Кантору. Пристрій зафіксував момент, коли його власник потрапив під воду, а пізніше помер.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок