TikTok зупиняє систему завдань і нагород TikTok Lite після зауважень Єврокомісії

TikTok зупиняє систему завдань і нагород TikTok Lite після зауважень Єврокомісії

TikTok вирішив "добровільно" призупинити програму у ЄС
TikTok .

Застосунок TikTok від китайської компанії ByteDance зупинить у Європейському Союзі систему завдань і нагород TikTok Lite. Вона уже викликала занепокоєння серед регуляторних органів ЄС, а Єврокомісія навіть встигла відкрити справу.

Про це 25 квітня розповідає CNN.

У застосунку користувачі можуть заробляти бали за виконання певних "завдань": перегляд відео, лайки, підписку, запрошення друзів приєднатися тощо. Бали можна обміняти на сертифікати Amazon або цифрову валюту TikTok для подарунків авторам.

TikTok заявив, що "добровільно" призупиняє програму: "TikTok завжди прагне конструктивно взаємодіяти з Європейською комісією та іншими регуляторами. Тому ми добровільно призупиняємо функції винагород у TikTok Lite, поки ми розв'язуємо проблеми, які вони підняли".

Європейська комісія оголосила раніше, що може накласти штрафи (до 1 % від глобального річного доходу TikTok і "періодичних штрафів" у розмірі до 5 % від середньоденного доходу) та примусово зупинити роботу застосунку, якщо ця функція може викликати залежність, заохочуючи користувачів більше взаємодіяти з платформою.

TikTok також загрожують додаткові штрафи в розмірі до 6 % від його глобального річного доходу, якщо буде встановлено, що функція TikTok Lite порушує DSA (закон про цифрові послуги).

Справа щодо TikTok у Європі

Це вже не перша справа щодо застосунку, яку почала Єврокомісія.

У лютому 2024 року комісар ЄС Тьєррі Бретон заявив, що ЄК відкрила справу після аналізу звіту про оцінювання ризиків TikTok та відповідей на запити про інформацію.

Єврокомісія також перевірить, чи TikTok запровадив заходи для забезпечення високого рівня конфіденційності та безпеки для неповнолітніх.

Крім питання захисту неповнолітніх Єврокомісія розглядає, чи надає TikTok надійну базу даних про рекламу на своїй платформі, щоб дослідники могли ретельно вивчити потенційні онлайн-ризики.

Заборона TikTok у США

24 квітня президент США Джо Байден підписав законопроєкт, який вимагає від китайської компанії ByteDance продати TikTok, інакше мережа буде заборонена у країні — для цього у неї є 9 місяців.

У TikTok водночас заявили, що оскаржуватимуть рішення американської влади. Генеральний директор Шу Цзи Чю у відеозверненні назвав законопроєкт "моментом розчарування"

Раніше Суспільне Культура розповідало, що у компанії навіть планують подати до суду.

У ByteDance впевнені, що закон про продаж або заборону є "явним порушенням" прав, передбачених Першою поправкоюПерша поправка охоплює основоположні демократичні принципи, які забезпечували свободу та народовладдя. Вона гарантує свободу слова, преси, захист можливості сповідувати чи не сповідувати будь-яку віру, право на мирні збори і право звернення до уряду з петиціями про припинення зловживань., для 170 мільйонів американських користувачів застосунку і матиме "руйнівні наслідки" для 7 мільйонів малих бізнесів, що працюють на платформі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок