Фестиваль феміністичного кіно "Гаккебуш": де відбудеться, що покажуть, хто може взяти участь

Фестиваль феміністичного кіно "Гаккебуш": де відбудеться, що покажуть, хто може взяти участь

Фестиваль "Гаккебуш" пройде 11 та 12 травня у Будинку кіно
Постер феміністичного кінофестивалю "Гаккебуш". Facebook/Кіноорганізація Гаккебуш

У Києві в травні пройде перший фестиваль фільмів, створених жінками, — феміністичний кінофестиваль "Гаккебуш". Окрім власне показів заплановано зустрічі з авторками стрічок та лекції.

На сайті організатори повідомляють, що фестиваль феміністичного кіно "Гаккебуш" створено, щоб надихнути українських режисерок та операторок на початку їхнього шляху в кіноіндустрії: "Ми допомагаємо їм бути сміливими у своїй творчості та бути почутими аудиторією".

"Фестиваль, який руйнує «скляну стелю» в кіноіндустрії та репрезентує жінок"

Та додають, що головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

До програми внесено 10 короткометражних фільмів. Крім того, можна подати заявку на показ ігрового чи документального короткометражного фільму — зробити це можна до 30 квітня.

Фільм може взяти участь, навіть якщо вже мав національну прем'єру, однак стрічки, які є у вільному доступі в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах не допускають.

Серед умов також:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фільми, що увійшли до програми кінофестивалю, оголосять 5 травня.

Також планують провести Q&A-сесії з авторами й авторками та лекції про жінок у кінематографі від кінооглядачки й журналістки Суспільне Культура Альони Шилової та Валерії Пустовіт.

Фестиваль організовує кіноорганізація "Гаккебуш" за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Жінки у світовому кіно

Раніше Суспільне Культура розповідало, що згідно з дослідженням Європейської аудіовізуальної обсерваторії за 2023 рік, лише трохи більше ніж чверть художніх повнометражних фільмів у Європі знято жінками.

А Центр вивчення жінок на телебаченні та в кіно при університеті штату Сан-Дієго зазначає, що у 2023 році жінки становили лише 16 % режисерського складу у 250 найкасовіших фільмах — у 2022 році їх було 18 %. Разом з тим, режисерки брали участь у роботі над 14 фільмами зі 100 найкращих (цей показник зріс порівняно з 11 % у 2022 році).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок