Джейн Кемпіон отримає "Золотого леопарда" за життєві досягнення на кінофестивалі у Локарно

Джейн Кемпіон отримає "Золотого леопарда" за життєві досягнення на кінофестивалі у Локарно

У Локарно покажуть два фільми Джейн Кемпіон
Режисерка Джейн Кемпіон отримала "Оскар" як найкраща режисерка за фільм "У руках пса", 27 березня 2022. AP/Jordan Strauss

Новозеландська режисерка і кіносценаристка Джейн Кемпіон отримає почесну нагороду "Золотий леопард" на кінофестивалі в Локарно (Швейцарія). Відзнаку вручать за внесок в сучасний кінематограф.

Про це повідомляє Variety.

Нагородження Кемпіон відбудеться 16 серпня на П'яцца Гранде. Наступного дня режисерка візьме участь у розмові на сцені.

У межах фестивалю відбудуться триб'ют-покази двох фільмів Кемпіон "Ангел за моїм столом" (1990) і "Фортепіано" (1993). Останній покажуть в новому оцифрованому варіанті з якістю зображення 4K.

"Біографія Джейн Кемпіон — це послідовність видатних перших разів", — зазначили у заяві фестивалю. Цими словами нагадали, що Кемпіон — перша жінка, яка отримала "Золоту пальмову гілку" в Каннах за фільм "Фортепіано"; перша жінка, яку двічі номінували в категорії "Найкраща режисура" на "Оскар" — вона отримала нагороду за фільм "У руках пса" 2021 року. Також вона перша кінорежисерка з Нової Зеландії, яка змагалась на Венеційському кінофестивалі та здобула "Срібного лева" за найкращу режисуру завдяки стрічці "У руках пса".

"Протягом дев'яти повнометражних фільмів, пів дюжини короткометражних фільмів і двох сезонів телевізійного мінісеріалу «Вершина озера» (2013–17) Кемпіон зарекомендувала себе як одна із ключових архітекторок сучасної кінематографічної уяви", — йдеться у заяві.

Художній керівник фестивалю Гіона Наццаро також заявив: "Кемпіон зберегла справжню комплексність у мистецькій практиці, зі свободою вести діалог із глядачами та кіноіндустрією, в якій вона працює, жодного разу не поступаючись своїм баченням і мистецькими амбіціями".

Серед попередніх лауреатів премії Локарно – Семюель Фуллер, Жан-Люк Годар, Бернардо Бертолуччі, Кен Лоуч, Сідні Поллак, Келлі Райкарт, Аббас Кіаростамі та Аньєс Варда.

Кінофестиваль у Локарно є одним із найстаріших кінофестивалів у Європі. Він був заснований у 1946 році. 77-й фестиваль у Локарно триватиме 7–17 серпня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок