Рада підтримала законопроєкт, який скасовує розподіл дівчат і хлопців на предметі "Захист України"

Рада підтримала законопроєкт, який скасовує розподіл дівчат і хлопців на предметі "Захист України"

На предметі "Захист України" більше не будуть розділяти хлопців та дівчат
На предметі "Захист України" більше не будуть розділяти хлопців та дівчат. Суспільне Кропивницький

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, яким пропонують скасувати розподіл у навчанні для хлопців і дівчат на предметі "Захист України".

Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Роман Лозинський.

Законопроєкт № 11 092 щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки підтримав 291 народний депутат. Тепер законопроєкт ще мають підтримати у другому читанні, перш ніж хлопці та дівчата зможуть на рівних навчатися поводження зі зброєю і тактичної медицини.

Автори законопроєкту ініціюють внесення змін до низки статей таких законів: "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про оборону України", "Про освіту" і "Про основи національного спротиву".

За словами Ірини Геращенко, предмет "Захист України" є в шкільній програмі ще з радянських часів — і звідтоді в ньому застосовують "дискримінаційні норми щодо статі та гендеру".

"Україну сьогодні боронять чоловіки та жінки на рівних, більш як 50 тисяч жінок — у лавах ЗСУ", — наголошує депутатка.

Законопроєкт також прокоментував депутат та військовий Роман Лозинський:

"Кожен українець і кожна українка з юного віку мають знати, яке їхнє місце у захисті від навіженого сусіда-терориста. Практичні навички, підготовлені вмотивовані вчителі та інструктори, доступні ресурсні бази. Сьогодні — ще один крок у цьому напрямі".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок