Ще одна справа щодо TikTok: Єврокомісія відкриває провадження через можливе порушення закону про цифрові послуги

Ще одна справа щодо TikTok: Єврокомісія відкриває провадження через можливе порушення закону про цифрові послуги

Єврокомісія відкриває 2 справу проти TikTok
TikTok. AP

Європейська комісія відкрила справу проти застосунку TikTok від китайської компанії ByteDance — через систему завдань і нагород та можливе порушення закону про цифрові послуги (DSA).

Про це 22 квітня повідомила пресслужба ЄК.

У заяві комісії йдеться про те, що справа покликана оцінити, чи були порушення з боку компанії DSA під час запуску TikTok Lite у Франції та Іспанії.

Посадовці стурбовані тим, що у застосунку користувачі можуть заробляти бали за виконання певних "завдань": перегляд відео, лайки, підписку, запрошення друзів приєднатися тощо. Бали можна обміняти на сертифікати Amazon або цифрову валюту TikTok для подарунків авторам.

Згідно з DSA, великі онлайн-платформи зобов’язані подати звіт про оцінювання ризиків для громадської безпеки та боротьби з незаконним онлайн-контентом перед запуском будь-яких нових функцій, які можуть мати критичний вплив на користувачів.

Але у Єврокомісії зазначають, що програма була запущена без звіту і це викликає занепокоєння, оскільки побоюються, що такий механізм може негативно вплинути на психічне здоров'я користувачів (особливо дітей) і "стимулювати адиктивну поведінку". Особливо зважаючи на ймовірну відсутність ефективних механізмів перевірки віку в TikTok.

Перед тим як відкрити справу, комісія звернулася до компанії, але відповіді не отримала. Тому тепер ByteDance має надати оцінку Єврокомісії до 23 квітня.

Якщо відповіді так само не буде, то на компанію можуть накласти штраф у розмірі до 1 % від загального річного прибутку або глобального обороту компанії, а також ввести періодичні штрафи.

Справа щодо TikTok у Європі

Це вже не перша справа щодо застосунку, яку почала Єврокомісія.

У лютому 2024 року комісар ЄС Тьєррі Бретон заявив, що ЄК відкрила справу після аналізу звіту про оцінку ризиків TikTok та відповідей на запити про інформацію.

"Сьогодні ми відкриваємо розслідування щодо TikTok щодо підозри в порушенні прозорості та зобов’язань щодо захисту неповнолітніх: дизайн, що викликає залежність, і обмеження часу використання екрана, перевірка віку, налаштування конфіденційності за замовчуванням", — сказав він.

Єврокомісія також перевірить, чи TikTok запровадив заходи для забезпечення високого рівня конфіденційності та безпеки для неповнолітніх.

Крім питання захисту неповнолітніх, Єврокомісія розглядає, чи надає TikTok надійну базу даних про рекламу на своїй платформі, щоб дослідники могли ретельно вивчити потенційні онлайн-ризики.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок