"Дюна: Частина друга" стала найкасовішим фільмом 2024 року та одним із найкасовіших післяковідних фільмів

"Дюна: Частина друга" стала найкасовішим фільмом 2024 року та одним із найкасовіших післяковідних фільмів

"Дюна: Частина друга" найкасовіший фільм 2024
Тімоті Шаламе у головній ролі у фільмі "Дюна: Частина друга". Фото: 2024 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

"Дюна: Частина друга" в міжнародному прокаті зібрала майже 700 мільйонів доларів. У постковідні часи тільки 18 фільмів досягли міжнародних касових зборів у 700 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Variety.

Стрічка студії Warner Bros. та режисера Дені Вільнева зібрала $276 мільйонів у Північній Америці та $419 мільйонів у решті світу. А загалом це $695,8 мільйона після восьми тижнів прокату.

Станом на зараз "Дюна: Частина друга" є найкасовішим фільмом 2024 року в американському національному та світовому прокаті. Окрім США та Канади, найбільшими кіноринками стрічки є: Велика Британія (48,8 млн доларів), Китай (48,5 млн доларів), Франція (42,6 млн доларів), Німеччина (39,7 млн ​​доларів) та Австралія (22,5 млн доларів).

Крім того, після пандемії COVID-19 лише 18 фільмів зібрали $700 мільйонів: 5 — у 2023-му, 8 — у 2022-му та 5 — 2021-му.

"Дюна: Частина друга" значно перевершила першу частину 2021 року, яка зібрала $433 мільйони. Її показували як у кінотеатрах, так і на HBO Max. Успіх продовження франшизи пояснюють декількома факторами: успішною піар-кампанією, на яку виділили приблизно $100 мільйонів, і тим, що бюджет фільму становив $190 мільйонів та дозволив режисеру Дені Вільневу найняти акторів зі класу "А", включно з Тімоті Шаламе та Зендеєю. Підняти збори стрічки допомогло також те, що вона не доступна для онлайн-перегляду під час прем'єри, на відміну від першої "Дюни".

Про "Дюну: Частина друга"

Сценарій фільму створено за мотивами другої частини роману Френка Герберта "Дюна" 1965 року. Друга частина продовжує історію Пола Атріда, якого зіграв Тімоті Шаламе. В другому фільмі він став пророком та месією фременів. Він знайшов прихисток у пустелі після того, як могутні королівські доми зрадили його сім'ю, яка правила Домом Атрідів на планеті Аракіс. Остін Батлер, Флоренс П'ю, Крістофер Вокен, Ребека Фергюсон, Джош Бролін і Стеллан Скашгорд доповнюють акторський склад стрічки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок