Через 30 років після крадіжки Єгипет повернув фрагмент статуї фараона Рамзеса II, якій 3400 років

Через 30 років після крадіжки Єгипет повернув фрагмент статуї фараона Рамзеса II, якій 3400 років

Єгипет повернув фрагмент 3400-річної статуї
Фрагмент статуї Рамзеса ІІ, що повернув Єгипет. Swiss Federal Office of Culture

Єгипет повернув фрагмент 3400-річної статуї фараона Рамзеса II, яка зображує його голову. Її викрали та вивезли з країни контрабандою приблизно 30 років тому.

Про це повідомляє Reuters.

Зараз статуя перебуває в Єгипетському музеї в Каїрі. Її не експонуватимуть, поки не завершать реставрацію.

Фрагмент скульптури викрали з храму Рамзеса II у стародавньому місті Абідос, першій столиці Стародавнього Єгипту, понад три десятиліття тому. Точний час викрадення голови Рамзеса II невідомий. Шаабан Абдель Гавад, який очолює відділ репатріації старожитностей Єгипту міністерства старожитностей, сказав, що експонат, за оцінками департаменту, вкрали наприкінці 1980-х або на початку 1990-х років.

Єгипетська влада помітила артефакт, коли його виставили на продаж на виставці в Лондоні у 2013 році. За даними міністерства, він спершу потрапив до кількох інших країн, перш ніж дістатися до Швейцарії.

"Ця голова є частиною групи статуй, що зображують фараона Рамзеса II, який сидить поруч із кількома єгипетськими божествами", — сказав Абдель Гавад.

Єгипет співпрацював зі швейцарською владою, щоб повернути його законну власність. Минулого року Швейцарія передала статую єгипетському посольству в Берні, але лише нещодавно Єгипет репатріював артефакт.

Про фараона Рамзеса II

Рамзес II — один із наймогутніших фараонів Стародавнього Єгипту. Також відомий як Рамзес Великий, він був третім фараоном Дев’ятнадцятої династії Єгипту та правив із 1279 по 1213 рік до нашої ери. Фараон був при владі 66 років, а його війська завоювали Ліван і Палестину.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок