В Угорщині видали поетичну антологію з творами української поетеси Ії Ківи

В Угорщині видали поетичну антологію з творами української поетеси Ії Ківи

Поезію Ії Ківи тепер можна почитати угорською
Письменниця Ія Ківа. Надано авторкою

У Будапешті видавництво Labirint випустило поетичну антологію Hét nyelven beszélünk ("Усі ми говоримо однією мовою"), до якої увійшли вірші української поетеси Ії Ківи та інших європейських авторів.

Про це Ківа повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Антологія зібрала твори авторів, які взяли участь у поетичній резиденції в Угорщині у квітні 2023 року. Серед учасників — Жерар Картьє з Франції, Гай Хельмінгер з Люксембургу, Ія Ківа з України, Яан Малінен з Естонії, Івон Реддік з Великої Британії та Антоніо Ріверо Таравілло з Іспанії.

Перші сім розділів антології, названі Balaton Absinth, охоплюють вірші, написані під час резиденції. Наступні шість розділів містять нову поезію авторів, представлену як мовами оригіналу, так і в перекладі на угорську.

Переклад угорською мовою виконала Діана Воннак, яка вже перекладала твори Ії Ківи з української на англійську. ІАвторка зазначила, що Воннак активно цікавиться постколоніальною історією регіону і прагне просувати українську культуру через свої статті.

За словами Ії Ківи, участь у резиденції вимагала написання вірша про перебування на ній. Кожен із поетів писав своєю рідною мовою, вносячи унікальний внесок до культурного розмаїття збірки. Ківа переконана, що такі антології важливі для збереження та демонстрації культурного розмаїття Європи, надаючи особливого значення представленню української мови на міжнародній арені.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок