Два українські фільми відібрали до програми кінофестивалю в Південній Кореї — Jeonju International Film Festival. Стрічки "Киснева станція" та "Ля Палісіада" покажуть у межах міжнародного конкурсу.
Про це 18 квітня розповідає Держкіно.
- У межах фестивалю відбудеться азійська прем'єра стрічки Івана Тимченка "Киснева станція" про життя Мустафи Джемілєва.
Фільм засновано на біографічних подіях із життя Джемілєва та змальовує літо 1980 року — після понад 300-денного голодування Мустафи, яке зробило його відомим на весь світ.
"Щодня він наповнює киснем іржаві балони і котить їх на причал. Це монотонна та виснажлива робота, і в ній він уподібнюється до міфологічного Сізіфа. Це не перше й не останнє його ув’язнення, і здається, що триватиме воно нескінченно…" — йдеться в описі стрічки.
Робота над проєктом почалася п'ять років тому після знайомства творчої групи особисто з Мустафою Джемілєвим.
Оператор Томас Стоковскі є відомим у Європі фахівцем, а композитор фільму Джун Міяке працював над музикою до фільмів режисерів Віма Вендерса та Олівера Стоуна. Роль Мустафи Джемілєва виконав Борис Орлов.
Стрічку створено у копродукції України, Чехії та Словаччини.
- У цій же програмі покажуть фільм режисера Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада".
Фільм створено в жанрі, який самі кінематографісти називають "пострадянський нуар".
Події розгортаються в Україні 1996 року, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.
Стрічку вже назвали найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією премії кінокритиків "Кіноколо". Також Сотниченко отримав нагороду як найкращий режисер на Міжнародному кінофестивалі в Сараєво, а фільм здобув головний приз на 41-му Torino Film Festival — це другий за важливістю кінофестиваль в Італії після Венеційського.
Що відомо про Jeonju International Film Festival
Jeonju International Film Festival — фестиваль незалежного та експериментального азійського кіно. Вперше його провели у 2000 році як позаконкурсний кінофестиваль, щоб зосередитися на альтернативних течіях сучасного кіномистецтва.
Фестиваль проходитиме у місті Чонджу (Південна Корея) з 1 по 10 травня. Усього в межах фестивалю покажуть 232 фільми із 43 країн світу.
У програмі міжнародного конкурсу представлено десять фільмів, відібраних із робіт тих режисерів, які зняли свої перші або другі фільми, що будуть показані вперше в Азії. Цього року на фестиваль надійшло 747 фільмів з 81 країни, що є найвищим показником за всю історію заходу.
На сайті фестивалю зазначено, що стрічка Івана Тимченка розповідає про групу татар із Криму, які зазнали утисків, дискримінації та стали політичними в'язнями. Вони змогли повернутися додому після розпаду СРСР, але були вигнані, коли Росія знову окупувала Крим у 2014 році. У тексті сказано:"Цей фільм є нагадуванням про звірства Росії в історії".
Згадують також і про стрічку Сотниченка: "Цей фільм ефективно досліджує жорстокість насильства, вчиненого державою, і відчуття відчуження, яке наповнює повсякденне життя двох слідчих, за допомогою документальних образів".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]