Барселона як світова столиця архітектури 2026 року готує галузевий конгрес та низку заходів

Барселона як світова столиця архітектури 2026 року готує галузевий конгрес та низку заходів

Барселона стане світовою столицею архітектури у 2026 році
Вид на площу Іспанії у Барселоні. Вид на площу Іспанії в Барселоні. Фото: УНІАН

Міжнародна спілка архітекторів і ЮНЕСКО обрали Барселону світовою столицею архітектури у 2026 році. Тоді місто планує провести різні заходи для залучення місцевої громади та туристів. Серед запланованих заходів — світовий конгрес архітектури.

Про це повідомляє Arch Daily.

Барселона стане третім містом зі статусом світової столиці архітектури після Копенгагена та Ріо-де-Жанейро. Цей статус наголошує на прагненнях міста просувати цінності архітектури, міського планування та сталого розвитку.

Гасло Барселони як світової столиці архітектури — "Один сьогодні, один завтра". Місто планує провести низку трансформаційних заходів у всіх своїх районах. Також має намір стати дослідницькою лабораторією, що аналізує потенціал архітектури змінювати реальність із часом.

Протягом десяти місяців — від фестивалю Santa Eluàlia в лютому 2026-го до Santa Llucia в грудні 2026-го — місто планує провести виставки, екскурсії архітектурними маршрутами, майстеркласи, інсталяції, конференції та дні відкритих дверей до культурно значущих будівель. До заходів запрошують долучитися не лише місцеві, а й міжнародні організації.

Крім того, на церемоніях відкриття та закриття заплановано підсвічування об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО по всьому місту.

Також у Барселоні вдруге з 1996 року відбудеться Всесвітній конгрес архітектури, який проводить Міжнародна спілка архітекторів.

Світові столиці архітектури

Міжнародна спілка архітекторів (UIA), заснована у 1948 році, є неурядовою організацією, яка підтримується ЮНЕСКО та має на меті підкреслити роль архітектури й міського планування у формуванні сталого майбутнього та розв'язанні глобальних викликів. Всесвітня столиця архітектури міста, яку призначають раз на три роки, стане міжнародним форумом для обговорення питань, пов'язаних із міським середовищем.

У 2017 році Міжнародна спілка архітекторів ухвалила резолюцію з офіційним запитом на те, щоб ЮНЕСКО приєдналася до її ініціативи про призначення наступного Всесвітнього конгресу МСА світової столиці архітектури.

Першим містом, що отримало статус світової столиці архітектури, стало бразильське Ріо-де-Жанейро у 2020 році. У 2023 році столицею світової архітектури став Копенгаген.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок