Твори Бориса Лятошинського прозвучать у Клівленді — попри заяви про нібито відмову співпрацювати з місцевим оркестром

Твори Бориса Лятошинського прозвучать у Клівленді — попри заяви про нібито відмову співпрацювати з місцевим оркестром

Симфонічну баладу "Гражина" Бориса Лятошинського виконають на концерті 11 липня
Композитор Борис Лятошинський. Фото: Вікімедіа

Клівлендський симфонічний оркестр таки виконає симфонічну баладу "Гражина" Бориса Лятошинського на концерті 11 липня, а до концерту опублікують анотацію з поясненням колоніальних практик російської культури.

Про це повідомляє у своїй заяві Фундація Лятошинського, опублікованій LB.ua.

У фундації, яка займається промоцією творчості українського композитора Бориса Лятошинського, зазначили, що диригентка Оксана Линів в інтервʼю для видання "Українська Правда" розповіла про нібито їхню відмову надати дозвіл на виконання твору митця оркестру через присутність у програмі російського композитора Сергія Рахманінова.

В організації це заперечили та повідомили, що ще на початку квітня вели переговори з оркестром у Клівленді й зрештою домовилися про внесення до програми концерту виконання "Гражини". Окремо представники оркестру організують анотацію з поясненням колоніальних практик російської культури.

"У процесі всієї комунікації з оркестром жодного разу не поставало питання прибрання твору Лятошинського із програми. Це був змістовний та щирий діалог, що тривав від середини березня", — додають у фундації.

Там додали, що ставлять собі за мету допомогти українській культурі "вийти на світло", оскільки за час існування Російської імперії та СРСР її "штучно та цілеспрямовано заштовхували у тінь".

"На жаль, досі перебуваючи під впливом міфу про «велику російську культуру», на Заході все ще більше чують росіян. Не в останню чергу через значні кошти, які РФ вкладала і продовжує вкладати у свою культурно-політичну експансію", — йдеться у заяві.

Тому організація і намагається промотувати творчість Лятошинського на світовій музичній арені, пояснюючи, як саме Росія використовує культуру у своїх інтересах. І одним із кроків є намагання уникати виконання творів українських митців у одних програмах з російськими композиторами. У фундації кажуть:

"Це надзвичайно складний шлях, та ми глибоко переконані, що саме ним варто йти українським виконавцям і композиторам. Ми також будемо намагатись".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок