Автор "Зоряних війн" Джордж Лукас отримає почесну "Золоту пальмову гілку" Каннського фестивалю

Автор "Зоряних війн" Джордж Лукас отримає почесну "Золоту пальмову гілку" Каннського фестивалю

Джордж Лукас отримає відзнаку на Каннському кінофестивалі 2024
Джордж Лукас на прем'єрі фільму "Індіана Джонс і реліквія долі", 14 червня 2023 року. AP/Jordan Strauss

Режисер, сценарист і продюсер Джордж Лукас отримає почесну "Золоту пальмову гілку" на церемонії закриття 77-го Каннського кінофестивалю — 25 травня.

Про це повідомляє Каннський кінофестиваль.

Джордж Лукас є автором культових кіносаг "Зоряні війни" та "Індіана Джонс".

"Каннський фестиваль завжди займав особливе місце в моєму серці. Я був здивований і піднесений, коли мій перший фільм, «THX 1138», обрали для показу в новій програмі для режисерів-початківців під назвою "Двотижневик режисерів". Відтоді я неодноразово повертався на фестиваль як сценарист, режисер та продюсер. Для мене це особливе визнання, яке дуже багато означає", — відреагував Лукас.

Кінодебют Джорджа Лукаса відбувся в тісній співпраці з режисером Френсісом Фордом Копполою, який зняв "Хрещеного батька". Коппола допоміг створити фільм "THX 1138" (1971) — це адаптація одного з експериментальних короткометражних фільмів.

Однак саме "Зоряні війни" стали для Лукаса знаковим проєктом, який прославив його на весь світ. Сага має вигаданий світ з власною міфологією, яку вже досліджують релігієзнавці.

Крім того, 4 травня відзначають День "Зоряних війн". Дату обрали на основі каламбуру: May the Force be with you (в українському перекладі: "Хай буде з тобою Сила") фанати франшизи почали тлумачити як May the fourth be with you, тобто "Четверте травня буде з тобою".

Також "Зоряні війни" стали піонерами у сфері спецефектів. Студія Lucas Films допомогла розробити комп'ютерну камеру та інші нові візуальні технології.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок