Українські книжки у Брюсселі: український національний стенд вперше представили на книжковій виставці

Українські книжки у Брюсселі: український національний стенд вперше представили на книжковій виставці

Україна вперше братиме участь у книжковій виставці у Брюсселі
З 4 до 7 квітня у Брюсселі триває книжкова виставка. Getty Images

З 4 до 7 квітня у Брюсселі триває книжкова виставка Foire du Livre de Bruxelles. Україна вперше представлена на ній національним стендом. У подіях братимуть участь письменники, зокрема Любов Якимчук та Андрій Курков.

Про це розповідає Український інститут книги 4 квітня.

Гаслом участі України у виставці є Fragility of Existence ("Крихкість існування").

"Це третя франкомовна країна, де інститут є організатором чи співорганізатором національного стенда. Два роки поспіль Україна брала участь на ярмарку в Монреалі, до того був Париж, зараз — Брюссель. Головна мета — збільшити кількість перекладів української літератури французькою мовою, а для цього нам потрібно збільшити присутність на франкомовних ярмарках", — зазначила заступниця директорки УІК з питань міжнародної співпраці Олена Одинока.

україна в брюселлі
УІК на виставці книжок у Брюсселі. Facebook/Український інститут книги

На національному стенді представляють близько 80 видань від 7 українських видавництв:

  • "НК-Богдан";
  • "ТУТ";
  • Мала академія наук України;
  • "Парасоля";
  • "Вільний вітер";
  • "Саміт-книга";
  • "Час Змін Інформ".

У літературній програмі братиме участь поетеса Любов Якимчук — вона розмовлятиме з хорватською письменницею Желькою Горват-Чеч, а Андрій Курков долучиться до розмови з австрійським поетом Робертом Менассе.

Організатори зазначають, що Курков — почесний гість виставки, і запросивши його, "книжковий ярмарок має на меті продемонструвати свою підтримку українським інтелектуалам".

Зокрема, письменник також головував на презентації Європейської літературної премії у четвер, 4 квітня.

україна в брюселлі
Андрій Курков серед учасників брюссельської книжкової виставки. Скриншот із сайту виставки

У 2024 році Брюссельська книжкова виставка пройде уже в 53-й раз. Це подія, яка своєю місією бачить популяризацію читання та літератури.

З 2016 року особливу увагу приділяють групам населення, які через обставини читають мало або взагалі не мають змоги читати: емігрантам, неписьменним, людям похилого віку, незрячим, людям, які потрапили в складні життєві ситуації, тощо.

Почесним гостем цьогорічного ярмарку є Європейський Союз, тому захід ставить завдання відкривати та знайомитися з сучасною європейською літературою.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок