На кіноринку в Каннах росіян не буде: організатори відповіли на поширення фейку про участь фільму "Брат 3"

На кіноринку в Каннах росіян не буде: організатори відповіли на поширення фейку про участь фільму "Брат 3"

Каннський кіноринок пройде з 14 по 25 травня
Каннський кінофестиваль. Getty Images/Pascal Le Segretain

Російський фільм "Брат 3" не братиме участі у кіноринку Каннського фестивалю Marché du Film, оскільки позиція організаторів не змінилася з початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

Про це представники кіноринку повідомили 4 квітня.

Що сталося

3 квітня низка медіа поширила новину, що на кіноринку буде представлено фільм "Брат 3" (або ж The Brattt) російського режисера Валерія Переверєва.

Зокрема, на ймовірний показ звернув увагу журналіст проєкту "Схеми" Георгій Шабаєв. Він також зазначив, що у стрічці знімався російський репер Птаха, який підтримує війну в Україні та навіть закликав захопити її.

російський фейк у каннах
Фейкове оголошення про участь фільму "Брат 3" у кіноринку в Каннах. Facebook/Heorhiy Shabaev

А російські ЗМІ повідомляли, що продюсерка Юлія Переверзєва писала у соцмережі, що стрічку нібито представлять у межах ділової програми міжнародного Каннського кінофестивалю, як і "інші два проєкти".

Українці в соцмережі обурилися і звернулися до представників кіноринку в коментарях Instagram.

Відповідь представників кіноринку

У відповідь організатори Marché du Film зазначили, що дуже здивовані, "оскільки компанія, про яку йдеться, не є ані експонентом, ані акредитованою компанією Marché du Film. Крім того, покази Marché ще не підтверджені та будуть оприлюднені лише наприкінці квітня. Щобільше, використання ними нашого бренду та логотипу заборонено".

російський фейк у каннах
Відповідь від організаторів кіноринку. Instagram

А також додали, що їхня позиція щодо участі офіційних російських делегацій та будь-кого, пов'язаного з російським урядом, не змінилася з березня 2022 року.

Тоді Каннський кінофестиваль випустив заяву, де зазначив, що хоче "висловити свою підтримку народу України та всім тим, хто перебуває на її території".

А також не допускатиме участі російських делегацій, поки "загарбницька війна не завершиться на умовах, які задовольнять український народ".

Користувачів також попередили, що коментарі щодо ймовірної участі росіян видалять протягом 24 годин.

Що таке Каннський кіномаркет

Кіноринок Каннського кінофестивалю (Le Marché du film du Festival de Cannes) — щорічний міжнародний кіноринок, у межах якого продавці фільмів і кінопродюсери можуть влаштувати платні покази своїх кіноробіт.

Вперше його провели у 1959 році. Цьогоріч він пройде з 14 по 25 травня.

Кіноринок щорічно залучає близько 10 000 учасників, які можуть представити свої фільми та проєкти, що перебувають на стадії розробки. А режисери і продюсери можуть домовлятися про створення, копродукцію, постродакшн та дистрибуцію стрічок.

Росіяни у Каннах

Хоча організатори Каннського кінофестивалю і заявляли про недопустимість участі російських делегацій, однак ще у заяві зазначили, що "хотіли б віддати належне мужності всіх тих, хто в Росії ризикували, протестуючи проти нападу і вторгнення в Україну. Серед них художники та кінопрофесіонали, які ніколи не припиняли боротися проти сучасного режиму, яких не можна асоціювати з цими нестерпними діями і тими, хто бомбардує Україну".

Тому в травні 2022 року російський режисер Кирило Серебренніков представив свій фільм "Дружина Чайковського" у межах 75-го Каннського кінофестивалю. Фільм профінансований російським олігархом Романом Абрамовичем, а також швейцарськими й французькими інвесторами.

Режисер висловився проти "скасування" російської культури через напад РФ на Україну і закликав допомагати сім'ям російських військових та росіянам-переселенцям, а також пом’якшити санкції проти російських олігархів.

Тоді участь Серебреннікова розкритикувала польська режисерка Аґнєшка Голланд, а радниця посольства України у Франції Вікторія Гуленко наголосила на необхідності скасування участі представників Росії у будь-яких світових подіях суспільного значення та поставила Каннам у приклад "Євробачення-2022", яке одразу дискваліфікувало країну-агресорку.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок