Археологи в Ізраїлі знайшли підземну схованку часів війни з Римською імперією майже 2000 років тому

Археологи в Ізраїлі знайшли підземну схованку часів війни з Римською імперією майже 2000 років тому

Девід Робертс, "Облога і зруйнування Єрусалима римлянами під командуванням Тита", 1850
Девід Робертс, "Облога і зруйнування Єрусалима римлянами під командуванням Тита", 1850. Суспільне надбання (Public Domain)

3 квітня археологи на півночі Ізраїлю неподалік Тиверіади в поселенні Хукук виявили підземний сховок, що складається з вузьких тунелів і більших кімнат. Вони вважають, що ці підземелля викопали єврейські селяни майже 2 тисячі років тому під час повстання проти Римської імперії.

Про це повідомляє Reuters.

Експерти стверджують: лабіринт над поселенням Хукук виник, де мешкали єврейські громади півночі провінції Юдея неподалік пагорбів Галілеї. Саме там, як вважають, проповідував Ісус. Там же місцеві готувалися до придушення повстання, коли римські легіони вже нейтралізували повстання ближче до Єрусалиму.

Інон Шівтіель, історик з академічного коледжу Зефат, який спеціалізується на печерах, розповів кореспонденту Reuters, що тогочасні євреї видовбали схованку у твердій породі, що йде щонайменше на 100 метрів під селом Хукук. Вузькі проходи, занадто тісні для легіонерів в обладунках, пролягають між великими порожнинами, де є місце, щоб стояти, збирати та зберігати дорогоцінні речі. Таку печерну систему розробили для порятунку цілих сімей під час війни.

Під час розкопок команда археологів також знайшла бронзовий перстень.

Що відомо про повстання юдеїв

Приблизно 2 тисячі років тому, в 66 році нашої ери почалась Юдейська війна, що тривала до 70 року. Вона завершилася руйнуванням Другого храму в Єрусалимі та взяттям римськими легіонами міста.

Уже в 132–135 роках відбулось повстання Бар-Кохби. Повстанці боролися методами партизанської війни, центром повстання стала фортеця Бетар. Воно також зазнало поразки. Після повстання Бар-Кохби римську провінцію Юдею перейменували в Сирію Палестинську.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок