Для побудови декорацій до стрічки "Будинок «Слово». Нескінчений роман" використовували оригінальні креслення будинку

Для побудови декорацій до стрічки "Будинок «Слово». Нескінчений роман" використовували оригінальні креслення будинку

Стрічка "Будинок «Слово». Нескінчений роман" вийде в український прокат 9 травня
Кадр із фільму "Будинок «Слово». Нескінчений роман". Наданий командою фільму

Щоб відтворити будинок "Слово" для знімання стрічки "Будинок «Слово». Нескінчений роман" використовували оригінальні креслення будинку, які знайшли у Харкові.

Про це в етері програми "Культура на часі" розповів режисер стрічки Тарас Томенко.

"Коли ми підійшли до зйомок ігрової картини, то вже розуміли, які костюми хочемо мати у фільмі, мали також креслення будинку "Слово" Дашкевича, які знайшли у Харкові. Саме по цих кресленнях ми будували декорації", — сказав він.

Томенко додав, що зйомки стрічки це була колосальна розробка, оскільки під час підготовки вдалося дізнатися про побут письменників: хто які цигарки курить, хто не курить, хто що любить пити і їсти, в що вдягається.

Стрічка "Будинок «Слово». Нескінчений роман" вийде в український прокат 9 травня.

У фільмі розповідається історія українських письменників доби "розстріляного відродження", яких зібрали в одному будинку, щоби вони працювали на благо радянської системи.

Світова прем'єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі у 2021 році, а українська — на фестивалі "Миколайчук OPEN" в Чернівцях 16 червня 2022-го.

Режисером фільму став Тарас Томенко, який до цього зняв документальний фільм "Будинок «Слово»". Сценаристкою обох проєктів була українська письменниця Любов Якимчук.

За її словами, "у стрічці зображена радянська агентура, таємна система її роботи (ми вивчили це за тодішніми агентурними методичками), міське харківське життя з театрами і кав'ярнями, а в одному епізоді також зображене українське село, що тоді переживало Голодомор".

Будинок "Слово" почали заселяти у Харкові 1930 року. У ньому мешкали Михайло Яловий, Остап Вишня, Лесь Курбас, Валер'ян Підмогильний та інші культурні діячі.

У 1933 році з арештом Ялового починається хвиля репресій проти українських дієвців культури, що ввійде в історію як "розстріляне відродження". Пізніше тут Микола Хвильовий вчиняє самогубство. Надалі більшість мешканців квартир репресують.

7 березня 2022 року будинок пошкоджено внаслідок обстрілу російськими військами. Наразі в одній з квартир діє літературна резиденція.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок