Релігійні ув'язнені в США подали до суду, бо хочуть побачити сонячне затемнення

Релігійні ув'язнені в США подали до суду, бо хочуть побачити сонячне затемнення

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення. Pixabay

Ув'язнені в Нью-Йорку подали позов на Департамент виправних установ до федерального суду — через рішення закрити в'язниці під час повного сонячного затемнення 8 квітня.

Про це повідомляє AP.

Позивачами є шестеро чоловіків різних релігійних спрямувань, які перебувають в ув'язненні у Вудборнській виправній колонії. Серед них — баптист, мусульманин, адвентист сьомого дня, двоє послідовників сантерії, а також атеїст. Вони заявляють, що рішення Департаменту виправних установ порушує конституційні права ув'язнених на сповідування своєї віри, оскільки перешкоджає їм взяти участь у "релігійно значущій події".

"Сонячне затемнення — це рідкісне природне явище, яке має велике релігійне значення для багатьох. Воно вимагає збору, святкування, поклоніння і молитви", — йдеться у скарзі.

Позивачі додають, що в біблійних текстах описано явище, схоже на затемнення, під час розп'яття Ісуса. А у священних ісламських творах згадується подібна подія, коли помер син пророка Мухаммеда.

Очікується, що повне сонячне затемнення можна буде побачити в певних частинах Нью-Йорка близько 15:15 8 квітня. Воно триватиме лише кілька хвилин, коли Місяць пройде між Землею і Сонцем, тимчасово закриваючи світило й перетворюючи день на ніч.

Як ув'язнених "ізолювали" від сонячного затемнення

Виконувач обов'язків комісара департаменту Даніель Мартусчелло III 11 березня видав меморандум, в якому оголосив, що 8 квітня всі виправні установи штату працюватимуть за святковим графіком.

Це означає, що ув'язнені залишатимуться у житлових приміщеннях з 14:00 до 17:00, за винятком надзвичайних ситуацій. Хоча зазвичай у в'язницях ці години вважають часом відпочинку на свіжому повітрі.

За словами Мартусчелло, департамент роздасть захисні окуляри персоналу та ув'язненим у в'язницях на територіях, де відбудеться повне затемнення, щоб вони могли спостерігати за цим із робочого місця або житлових приміщень.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок