Джоан Ролінґ могла порушити закон про запобігання ненависті в перший день його дії, на її захист став Сунак

Джоан Ролінґ могла порушити закон про запобігання ненависті в перший день його дії, на її захист став Сунак

Джоан Ролінґ протестує проти закону про запобігання поширення ненависті
Джоан Ролінґ.

Авторка книг про Гарі Поттера Джоан Ролінґ могла порушити закон про запобігання ненависті в Шотландії 1 квітня — в цей день він набув чинності. Вона опублікувала допис, у якому назвала декілька трансгендерних жінок чоловіками. На її захист уже висловився прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, зазначивши, що не можна притягати до відповідальності за факти.

Про це пише The Telegraph.

Пост Ролінґ та шотландський закон

Авторка серії книг про Гаррі Поттера Джоан Ролінґ опублікувала фотографії 10 відомих трансгендерних людей і висміяла їхню стать. Додавши у Twitter (Х): "Перше квітня! Просто жартую. Очевидно, люди, згадані у вищезгаданих твітах, зовсім не жінки, а чоловіки, до останнього з них".

Серед тих, кого вона згадує та чиї історії описує — "подвійна ґвалтівниця" Айла Брайсон та телеведуча Індія Віллоубі, яка на початку березня звернулася до британської поліції зі скаргою, відреагувавши на один з попередніх постів Ролінґ.

Ролінґ зазначила, що з нетерпінням очікує на арешт через набуття чинності нового закону про злочини на ґрунті ненависті у Шотландії, що почав діяти 1 квітня.

Вона написала: "Наразі я перебуваю за межами країни, але якщо те, що я тут написала, кваліфікується як правопорушення згідно з нормами нового закону, я з нетерпінням чекаю, що мене заарештують, коли я повернуся на батьківщину шотландського Просвітництва".

Вона використовала гештеґ #арештуймене. Також письсменниця заявила, що цей закон ніяк не захищає права жінок.

За добу твіт Ролінґ отримав 3,9 млн переглядів, 27,2 тис. репостів, 82,1 тис. уподобань.

Рекція влади

Перший міністр Шотландії, Хамза Юсаф, визнав, що дії Джоан Ролінґ можуть бути розслідувані відповідно до Закону про злочини на ґрунті ненависті у Шотландії, який кваліфікує такі дії як правопорушення через "розпалювання ненависті" до трансгендерних людей.

Водночас на захист Джоан Ролінґ став прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який сказав: "Людей не слід притягувати до кримінальної відповідальності за висловлювання простих фактів з біології. Ми віримо у свободу слова в цій країні, і консерватори завжди захищатимуть її".

Що відомо про закон для запобігання ненависті в Шотландії

The Guardian пояснює нововведений закон. Закон про запобігання ненависті ухвалили у 2021 році. Він набув чинності 1 квітня 2024 року. Він доповнює ухвалені в 1986 році норми про злочини, пов'язані з розпалюванням расової ненависті, які діють у Великобританії з того ж року. Зокрема:

  • він захищає від ненависті за такими ознаками: вік, інвалідність, релігія, сексуальна орієнтація, трансгендерна ідентичність або інтерсексуальність;
  • закон містить нововведення, яке пояснює, що вважається злочином — "погрозлива чи образлива поведінка, спрямована на розпалювання ненависті";

Новий закон не охоплює питання мізогінії. Законодавці Шотландії готують інший закон, де такі дії стосовно жінок вважатимуть організованою ненавистю онлайн чи вуличним переслідуванням. Цей закон шотландська влада підготувала у вересні минулого року, проте ще не ухвалила.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок