1,4 мільйона гривень: Люксембург уже вдруге виділить кошти на підтримку українських митців

1,4 мільйона гривень: Люксембург уже вдруге виділить кошти на підтримку українських митців

Українські митці отримають 35 тисяч євро на підтримку діяльності
Міністерство культури Люксембургу виділить кошти для України. Лінія горизонту старого міста у Люксембурзі видніється з глибокої ущелини, що пролягає через місто, липень 1996 року. Фото: АР

Українські митці отримають кошти від міністерства культури Люксембургу. У межах співпраці Велике Герцогство виділило 35 000 євро (1 482 170 грн).

Про це 1 квітня розповідає українське Міністерство культури та інформаційної політики.

Кошти спрямують через грантову програму "Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності".

Фінансування відбуватиметься відповідно до рейтингового реєстру. Переговори та підписання договорів з переможцями триватиме до 1 червня включно.

"Україна перебуває в умовах обмежених можливостей держфінансування через збройну агресію Росії, коли всі ресурси спрямовані на потреби військових. Тому ми докладаємо максимум зусиль, щоб кількість наших донорів постійно збільшувалася, і дякуємо тим, хто вже ним став", — зазначив виконавчий директор УКФ Владислав Берковський.

У березні 2023 року Люксембург уже виділяв таку ж суму на підтримку українських митців.

Міністерка культури Сем Тансон тоді зазначала, що ця діяльність є важливою для підтримки української ідентичності та культури, а також свободи художнього вираження "як фундаментальної європейської цінності".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок