Король маорі у Новій Зеландії закликає надати китам статус особи, щоб захистити право на здорове довкілля

Король маорі у Новій Зеландії закликає надати китам статус особи, щоб захистити право на здорове довкілля

Раніше у Новій Зеландії статус особи надали річкам і горам
Кит. Whit Welles Wwelles14, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Король корінного народу маорі у Новій Зеландії Тухеітіа Потатау Те Фероферо VII заявив, що китам необхідно надати такі ж юридичні права, як і людям, щоб захистити цей вразливий вид.

Про це 28 лютого розповідає Rawstory.

Він заявив, що морські ссавці повинні отримати невіддільні права людини, як-от право на здорове довкілля, що дасть змогу відновити їхні популяції.

Король також вважає, що надання китам такого ж статусу, як особам, діятиме задля захисту китів як національного надбання та міфічного предка маорі.

З ним погодився племінний вождь з островів Кука Травел Ту Арікі.

"Ми більше не можемо заплющувати на це очі. Кити відіграють життєво важливу роль у здоров'ї всієї нашої океанської екосистеми. Зменшення їхньої кількості порушує крихкий баланс, який підтримує все живе в Те Моана (морі)", — зазначив він.

Нова Зеландія раніше ухвалила закони, що надають правовий статус природним об'єктам, таким як річки та гори. Зокрема, вулкан Таранакі та річка Вангануї маорі розглядають як місця їхніх предків та мають духовне значення. У 2017 році їм обом надали статус особи.

Кити є одними з найбільших ссавців на Землі: сині кити досягають 30,5 метрів і важать до 200 тонн. Проте їхній розмір не захищає їх.

Нині шість із 13 видів великих китів класифікують як такі, що перебувають під загрозою зникнення, або вразливі, згідно з даними природоохоронної групи Всесвітнього фонду дикої природи.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок