На кінофестивалі "Миколайчук OPEN" відбудеться прем'єра українського фільму жахів з елементами еротики

На кінофестивалі "Миколайчук OPEN" відбудеться прем'єра українського фільму жахів з елементами еротики

Таїсія-Оксана Щурук у стрічці "Морена"
Таїсія-Оксана Щурук у стрічці "Морена". Кадр з фільму "Морена"

На кінофестивалі "Миколайчук OPEN" відбудеться прем'єра фільму жахів з елементами еротики "Морена" режисера Сергія Альошечкіна.

Про це стало відомо з пресрелізу фестивалю.

Стрічка "Морена" увійде до позаконкурсної програми третього "Миколайчук OPEN" у Чернівцях. Фільм завершили у 2018-му, проте в широкий прокат він вийде аж восени 2024-го.

"Минулоріч ми показали на «Миколайчук OPEN» чорну треш-комедію «Вересень». Це був фільм, про який ходили легенди, і далеко не всі вірили, що він справді існує. «Морена» — не менш легендарна стрічка. Тут поєдналися фільм жахів з буйним еротизмом, містичність сюжету та таємнича історія раптової багаторічної паузи між завершенням зйомок і виходом у прокат. Нам пощастило мати нагоду першими показати цей фільм, який претендує на те, щоб зайняти особливе місце в історії українських жахастиків», – розповів програмний директор фестивалю Алекс Малишенко.

За сюжетом закохана пара Ганна та Юрко влітку приїжджає на гостини до батьків дівчини у невеличке село. Молода відьма Іванка, яку односельці прозвали Мореною, кладе око на Юрка в ніч на Івана Купала та наражає його на небезпеку. Своїм чаклунством відьма змушує Ганну заради життя коханого пов'язати себе з Іванкою містичними путами. Це стає початком низки таємничих вбивств та перетворень, яким доведеться протистояти молодим закоханим.

Кадр зі стрічки "Морена" режисера Сергія Альошечкіна
Кадр зі стрічки "Морена" режисера Сергія Альошечкіна. Промо фільму

Головну роль у кінокартині зіграла Таїсія-Оксана Щурук, найбільш відома за ролями в серіалах "Перші ластівки" і "Київ вдень та вночі". Акторський склад також доповнили Віталій Ажнов ("І будуть люди"), Олександр Мельник ("Кіборги"), Василь Баша ("Поводир") та інші.

Режисером, сценаристом та оператором-постановником фільму став Сергій Альошечкін.

Зйомки проєкту проходили в Карпатах, у буковинському селі Іспас та на Київщині.

Фільм створив продакшн Ganzafilm за підтримки Держкіно.

Постер до стрічки "Морена" режисера Сергія Альошечкіна
Постер до стрічки "Морена" режисера Сергія Альошечкіна. Промо фільму

Що відомо про "Миколайчук OPEN 2024"

У 2024-му році "Миколайчук OPEN" відбудеться з 15 до 23 червня.

Вперше на фестивалі представлять позаконкурсну секцію, присвячену незвичайним фантастичним фільмам, — "Під сузір'ям Близнюків". Назва натхненна фантастичною стрічкою про штучний інтелект, сценарій до якої написав у співавторстві Іван Миколайчук. Секцію відкриє фільм "Божественність" (Divinity) режисера Едді Альказара.

Окрім цього, до дня народження Івана Миколайчука відбудеться показ наново відсканованої стрічки "Іду до тебе". У кіно, що оповідає історію Лесі Українки, знімався сам Миколайчук.

Окремо покажуть фільм "Тіні забутих предків" (1965 року) задля вшанування 100-річчя режисера Сергія Параджанова. До речі, музою кінофестивалю у 2024 році стане Лариса Кадочникова, яка зіграла Марічку в легендарній екранізації повісті Михайла Коцюбинського.

Також на "Миколайчук OPEN" відбудеться українська фестивальна прем'єра документальної стрічки оскарівського лауреата Стіва Макквіна "Окуповане місто".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок