У Києві відбудеться експериментальний техно-рейв

У Києві відбудеться експериментальний техно-рейв

Афіша етнорейву "Смик"
Афіша етнорейву "Смик". Пресреліз події

У Києві 30 березня відбудеться струнно-смичковий етнорейв "Смик", на якому звучатиме електронна та традиційна інструментальна українська музика.

Про це Суспільне Культура повідомили організатори заходу.

“Це експериментальна подія, де ми шукаємо й підкреслюємо паралелі між сучасною рейв-культурою та рейв-культурою наших прапра-”, — зазначили вони.

Над проведенням події працюють гурти "ДваТри" та "Собачий Кайф", а також культурний центр "Спаська".

У межах шоу виступлять сучасні електронні виконавці, як-от Symonenko, Nestor та Moris Ronin. На сцені також пролунає традиційна інструментальна музика: її виконуватимуть гурт "ДваТри", US Orchestra, капела "Збитень" та "Баламути".

За словами організаторів, виконавці в програмі — це люди, які всіляко "залучені в розвиток своєї локальної спільноти".

"Фольклористи й усі дотичні до цього люди вже не один рік знайомлять українців зі справжньою традиційною культурою, без кітчу та стереотипів, тому умовна «бульбашка» їх вже знає. Те саме з електронними музикантами: це молоді, але досить прогресивні виконавці, які мають свою аудиторію та розвивають українську електронну сцену", — зазначають вони.

Як розповів один з організаторів Захар Давиденко, їхня спільнота давно "мріяла про подію, яка стиратиме межу між народною музикою та електронікою" — бо обидві "створені для танцю".

"Очікуємо, що стане більше поціновувачів традиційної культури, які люблять електронну музику або ж створюють її. Або ж навпаки. Колаборації музикантів цих двох стилів — це запорука популярності традиційної культури серед молоді. Віримо, що саме цей формат допоможе розбудовувати спільноту та розширювати горизонти", — підсумував він.

Етнорейв "Смик" пройде в просторі Collider за адресою вулиця Кирилівська, 60.

Окрім концертної програми, на заході відбудеться ярмарок українських майстрів та благодійний аукціон, гроші з якого підуть на підтримку ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок