Прем'єр-міністрка Італії вимагає 100 тисяч євро за порно-дипфейк, щоб пожертвувати їх на підтримку жінок

Прем'єр-міністрка Італії вимагає 100 тисяч євро за порно-дипфейк, щоб пожертвувати їх на підтримку жінок

Джорджія Мелоні порно-дипфейк
Прем'єр-міністрка Італії Джорджія Мелоні після присяги в президентському палаці. Фото: AP Photo/Andrew Medichini

Прем'єр-міністрка Італії Джорджія Мелоні вимагає 100 000 євро (4,24 мільйона гривень) відшкодування збитків після того, як порно-дипфейк з її обличчям завантажили в інтернет.

Про це повідомляє BBC.

У поліції заявили, що їм вдалось відстежити мобільний пристрій, який використовували для публікації відео. Під слідством опинилися 40-річний чоловік та його 73-річний батько. Обох чоловіків звинувачують у наклепі. Відповідно до італійського законодавства, деякі справи про наклеп можуть бути кримінальними та передбачати позбавлення волі.

Згідно з обвинуваченням, відео розмістили на американському порносайті у 2022 році (до призначення Мелоні прем’єркою), де протягом кількох місяців їх переглядали "мільйони разів".

Мелоні має дати свідчення в суді у місті Сассарі на Сардинії 2 липня. Її адвокати заявили, що якщо суд підтримає вимогу про компенсацію, то прем'єр-міністрка пожертвує кошти до фонду підтримки жінок, які постраждали від насильства з боку чоловіків.

Адвокатка Марія Джулія Маронгіу сказала, що вимога компенсації мала на меті "надіслати повідомлення жінкам, які стали жертвами такого роду зловживання владою, не боятися висувати звинувачення".

Дипфейк — це відео, на якому обличчя однієї людини цифровим способом додається до тіла іншої людини.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок