"Через фільм донесли російську пропаганду": посол України обговорив із представниками ABC стрічку про армію РФ

"Через фільм донесли російську пропаганду": посол України обговорив із представниками ABC стрічку про армію РФ

Фільм про росіян в Австралії
Кадр із фільму "Українська війна: Інша сторона". Скришот з фільму

Посол України в Австралії Василь Мірошниченко зустрівся з представниками каналу ABC та парламентом Австралії щодо фільму про армію Росії на війні проти України — "Українська війна: Інша сторона" (Ukraineʼs War: The Other Side).

Про це Мірошниченко розповів в етері програми "Культура на часі" на Суспільне Культура.

Фільм вийшов в ефір у межах програми Four Corners 18 березня. Стрічка не є проєктом каналу ABC — її створив британський телеканал ITV та журналіст Шон Ланган. У посольстві України одразу розкритикували показ. Водночас дипломат наголошує, що претензія стосується саме закупленого фільму, а не діяльності телеканалу загалом.

"Це продукт британського телеканалу ITV та журналіста Шона Лангана, який отримав безпрецедентний доступ до російських позицій в Україні, отримав схвалення російського МЗС на цю історію. Фільм недостатньо показує контекст того, що відбувається. Журналіст інтерв'ює солдатів, він проявляє до них якусь симпатію. Складається враження, що фільм про «давайте зрозуміємо всі сторони». А врешті вийшло, що російська пропаганда була донесена через цей фільм. Наприклад, інтерв'юють солдата, який був у Бучі, потім у нього питають про воєнні злочини, він їх заперечує. Потім у документальному фільмі жодним чином це не заперечується. Частенько через фільм проходить теза, що війну росіяни насправді не починали, вони борються за своє", — зазначив Василь Мірошниченко "Культурі на часі".

Посол уже зустрівся з керівництвом ABC через цей фільм. За його словами, метою зустрічі було "вказати на невідповідності, на пропагандистський характер" стрічки. Крім того, Мірошниченко доповідав у парламенті Австралії про ситуацію.

Мірошниченко вказав, що вибір фільму телеканал серед іншого аргументував тим, що "журналіст-режисер намагається ставити незручні питання". "Нам і діаспорі так не здалося", — каже посол. Водночас додає, що ABC раніше показував багато фільмів з українського погляду, а його власні кореспонденти об'єктивно висвітлюють події.

"Суспільний мовник Австралії ABC досить об'єктивно постійно висвітлює те, що відбувається в Україні, агресію Росії. Журналісти, які подорожували в Україну, досить точно описували те, що відбувалося", — відгукується про роботу суспільного мовника Австралії посол.

Водночас фільм Лангана, на думку Мірошниченка, може створити у недостатньо обізнаної аудиторії хибне враження про російську агресію в Україні.

"Ми сподіваємось, що через шквал критики та реакцій відбудеться розслідування. У них є інститут омбудсмана в межах суспільного телебачення, який зможе більш критично подивитися фільм. Моя думка, що була допущена помилка продюсера цієї програми, який обрав фільм", — зазначив Мірошниченко. Також він сподівається, що ситуація в Австралії вплине на інші країни, які потенційно могли транслювати роботу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок