Кількість відвідувачів у музеях збільшилась і майже досягла доковідного рівня — The Art Newspaper

Кількість відвідувачів у музеях збільшилась і майже досягла доковідного рівня — The Art Newspaper

У 2023 році кількість відвідувачів музеїв повернулася до показників відвідуваності 2019-го
Музей Лувр у Парижі. Facebook

У 2023 році кількість відвідувачів музеїв повернулася до показників відвідуваності 2019 року, останнього року перед початком пандемії Covid, або навіть перевершила їх. Однак деякі британські установи все ще відстають.

Про це розповідає TheArt Newspaper.

Видання зазначає, що пандемія спричинила різке падіння відвідуваності, оскільки люди були змушені сидіти вдома, а установи зачинялись. І якщо у 2019 році 100 найбільших музеїв відвідало 230 мільйонів людей, то у 2020-му — лише 54 мільйони.

Хоча загальна кількість відвідувачів у 2023 році становила 176 мільйонів, але дослідження видання показує, що більшість музеїв наблизились до результатів доковідних часів (а окремі навіть перевершили їх).

  • Лувр у Парижі (Musée du Louvre) став найбільш відвідуваним музеєм — до нього завітало 8,9 мільйона осіб, що лише на 8 % менше, ніж у 2019 році;
  • Британський музей у Лондоні (British Museum) відвідали 5,5 мільйона осіб (на 7 % менше, ніж у 2019 році);
  • Національний музей Прадо в Мадриді (Museo Nacional del Prado) — 3,3 мільйона (на 5 % менше);
  • Музеї Ватикану в Римі (Musei Vaticani) — 6,8 мільйона (на 2 % менше);
  • Музей д'Орсе в Парижі (Musée d'Orsay) відвідало на 6 % більше, ніж у 2019 році — 3,9 мільйона;
  • Галерея Уффіці у Флоренції (Galleria degli Uffizi) — на 15 % більше, кількість відвідувачів зросла до 2,7 мільйона.

Нещодавно відкриті музеї, такі як Лувр в Абу-Дабі, M+ в Гонконзі та Nasjonalmuseet в Осло, мали найкращі роки в історії. А останній навіть став найпопулярнішим художнім музеєм у Скандинавії.

Однак деякі музеї все ще намагаються залучити таку ж кількість відвідувачів, як і до пандемії.

Зокрема, лондонська Національна галерея зазнала найбільшого абсолютного падіння кількості відвідувачів серед усіх музеїв у дослідженні — лише 3,1 мільйона відвідувачів у 2023 році, що на 2,9 мільйона менше, ніж у 2019 році (падіння на 48 %).

Бернард Доноґ'ю, директор Асоціації провідних туристичних об'єктів (ALVA) у Великій Британії зауважив, що однією з причин є відсутність китайських туристів: "Ми сподіваємося, що китайські відвідувачі повернуться приблизно до кінця наступного року, але це відбувається дуже повільно. Через майже дворічний локдаун люди просто не мають звички кудись їздити".

Китайські державні музеї зазвичай оприлюднюють свої цифри пізніше в кінці року, тому їх не додали до звіту.

Щорічне опитування The Art Newspaper є найповнішим у світі дослідженням кількості відвідувачів музеїв. Опитування проводили електронною поштою та телефоном протягом лютого 2024 року, воно використовує дані, надані самими установами за попередній календарний рік.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок