Керівник французького університету пішов у відставку через звинувачення у домашньому насильстві

Керівник французького університету пішов у відставку через звинувачення у домашньому насильстві

Керівник французького університету пішов у відставку через звинувачення у домашньому насильстві
. Фото: THOMAS SAMSON/AFP via Getty Images

Керівник французького університету Sciences Po (Інститут політичних досліджень) Матіас Вішерат подав у відставку через звинувачення у домашньому насильстві.

Про це 13 березня розповідає Politico.

"Я дізнався, що я і моя колишня партнерка маємо постати перед кримінальним судом. Як я вже писав, для мене важлива не стільки моя особистість, скільки інституція", — написав Матіас Вішерат у листі колегам, викладачам і студентам.

Поліція затримала Матіса Вішерата та його партнерку Аніссу Боннефонт у грудні 2023 року — вони звинуватили одне одного в домашньому насильстві. Зокрема жінка заявила, що чоловік штовхнув її на землю, а він — в тому, що вона дала йому ляпаса.

Офіційної скарги ніхто з них не подавав. Чоловік заперечує усі звинувачення.

Спочатку Матіас Вішерат пішов у відставку в грудні 2023 року, коли вперше оприлюднили звинувачення проти нього. У січні 2024 року він повернувся на посаду, попри спротив студентів.

Згідно із їх заявою, його подальше перебування на посаді є "образою для всіх жертв сексизму і сексуального насильства".

В окремій заяві Лоранс Бертран Дорлеак, голова Національного фонду політичних наук (FNSP), оголосив, що "тимчасову адміністрацію призначать в найближчі кілька днів". Призначення нього керівника має затвердити Еммануель Макрон.

Sciences Po — один з найпрестижніших вищих навчальних закладів Франції. Він відомий тим, що виховує майбутніх високопоставлених французьких політиків.

Зокрема серед випускників університету — пʼять французьких президентів, модельєр Крістіан Діор, письменник Марсель Пруст.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що голова Національного центру кінематографії Франції (Centre national du cinéma, CNC) Домінік Бутонна постане перед судом у червні за ймовірне сексуальне насильство над своїм похресником.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок