У Данії є лише 31 пам'ятник, присвячений жінкам. Уряд хоче виправити ситуацію і виділяє 50 млн крон

У Данії є лише 31 пам'ятник, присвячений жінкам. Уряд хоче виправити ситуацію і виділяє 50 млн крон

У Данії є лише 31 пам'ятник, присвячений жінкам. Уряд хоче виправити ситуацію і виділяє 50 млн крон
Пам'ятник маленькій Русалоньці у Копенгагені, 10 червня 2021 року. Фото: AP Photo/Martin Meissner

За даними уряду Данії, у містах країни лише 31 пам'ятник присвячений жінкам зі 321, який є у країні. Вони хочуть це виправити.

Про це повідомляє The Guardian.

Зі 101 пам'ятника в Копенгагені лише п'ять присвячені жінкам, тоді як 26 — тваринам і 70 — чоловікам.

Міністерство культури планує змінити ситуацію. Міністр Якоб Енгель-Шмідт пообіцяв витратити до 50 мільйонів данських крон (200 мільйонів гривень) на виправлення дисбалансу.

"Чи справді це дзеркальне відображення, в якому виросте наступне покоління? Особливо якщо врахувати, скільки важливих досягнень у суспільстві ми маємо завдяки жінкам. Нам усім потрібні зразки для наслідування, на яких ми можемо рівнятися і які формують розуміння нашого спільного минулого", — наголосив Енгель-Шмідт.

Також міністр ініціював створення комітету, який запропонує, кому з жінок варто присвятити пам'ятник та де саме. До комітету мають увійти експерти, однак поки не оголошували, хто саме.

Міністр пропонує громадськості ділитися і своїми ідеями, кого з жінок потрібно вшанувати пам'ятниками. Серед його ідей — пам’ятники шеф-кондитерці Карен Вольф, першій лікарці Данії Нільсін Нільсен і першій посолці країни та членкині комітету, що вів перемовини щодо Загальної декларації прав людини ООН у 1948 році, Боділ Бегтруп.

Енгель-Шмідт, який є батьком тримісячної доньки, розповів, що перед народженням дитини він помітив, гуляючи по Копенгагену, що більшість скульптур та пам'ятників були присвячені чоловікам, зображали коней та міфічних тварин. Він задумався, що майбутні покоління вважатимуть, що Данію створили лише чоловіки.

Він сказав: "Як міністр культури я помітив, що у нас є проблеми з представництвом [жінок] у Данії, як у бізнесі, так і в мистецтві, і це було одним із моїх головних напрямів протягом останнього року".

Серед жінок, яких нещодавно вшанували пам'ятниками, — акторка Бетті Нансен, яка померла в 1943 році, і письменниця Ліза Норгаард, котра померла торік у віці 105 років. Їхні пам'ятники розташовуються в Копенгагені та Роскілле відповідно.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок