На першій Мальтійській бієнале — maltabiennale.art 2024 – 14 березня відкриється український павільйон з проєктом художниці Алевтини Кахідзе From South to North. Він висвітлює тему деколонізації та рефлексії про імперське минуле на тлі російсько-української війни.
Організатори поділилися із Суспільне Культура фотографіями підготовки виставки.
Український павільйон фокусується на темі пропрацювання імперського минулого, актуальній як для України, так і для Мальти.
Згідно з пресрелізом, проєкт символічно поєднує Мальту та Одесу. Він задає перспективу погляду з Мальти в бік України, з Півдня на Північ: у такій оптиці Одеса сприймається "не як південь російської радянської імперії, а як північ Середземноморського регіону".
Проєкт Алевтини Кахідзе складається з відеороботи, знятої в Одесі на початку 2024 року у співпраці з художником Романом Хімеєм, а також інсталяцій, які створили спеціально для простору павільйону.
Український павільйон розміститься у двох залах Вілли Портеллі — культурної спадщини початку XIX століття, часів британської колонізації Мальти.
До початку бієнале простір буде відреставровано та відкрито для відвідувачів разом із прилеглими садами. В майбутньому тут з'явиться центр, присвячений морській культурі та колоніальній історії Мальти. Виставковий простір для Українського павільйону було надано безоплатно.
Кураторками павільйону стали Катерина Семенюк і Оксана Довгополова.
Що відомо про maltabiennale.art
Мальтійська бієнале відбудеться вперше з 13 березня по 31 травня 2024 року.
Подія має на меті "сформулювати нові наративи для Середземноморського регіону як хабу культур", а також "переосмислити глобальні уявлення про мистецтво та суспільство на основі ідей, що походять із глибокого півдня європейського континенту".
Організаторами бієнале стали мальтійські національні агенції з питань музеїв, реставрації і культурної спадщини Heritage Malta та розвитку й інвестицій в культурний і креативний сектори Arts Council Malta разом із національним художнім музеєм MUŻA.
Подія відбудеться під патронатом ЮНЕСКО і президента Мальти.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]