"Час героїв-одинаків закінчився": Наталія Кривда про призначення головою наглядової ради УКФ та виклики на посаді

"Час героїв-одинаків закінчився": Наталія Кривда про призначення головою наглядової ради УКФ та виклики на посаді

"Час героїв-одинаків закінчився": Наталія Кривда про призначення головою наглядової ради УКФ та виклики на посаді
. Фото: МКІП

Мінкульт затвердив 6 березня Наталію Кривду головою наглядової ради Українського культурного фонду. Вона поділилася враженнями від призначення та викликами на посаді для програми "Культура на часі" на телеканалі Суспільне Культура.

Наталія Кривда розповіла, що радше відчуває відповідальність, ніж хвилювання. І додає, що для неї важливим буде тайм-менеджмент, щоб не постраждали інші сфери активності.

"Ця робота на громадських засадах і це означає, що ніхто не зняв із мене всіх інших моїх обов’язків, а я чинний професор університету Шевченка й маю інші види активності діяльності й волонтерство", — поділилася Кривда.

Вона також називає роботу членів наглядової ради "служінням", оскільки всі мають якусь додаткову зайнятість, проте треба знаходити час для роботи на користь УКФ: "Я передбачаю, що буде дуже важко, але принаймні інтелектуальне задоволення я отримую точно".

За словами очільниці наглядової ради, тиждень тому вона мала розмову з т. в. о. міністра культури Ростиславом Карандєєвим про можливе призначення.

"Я поділилася ризиками, які бачу у своїй кандидатурі та у своїй діяльності, він поділився своїм баченням ризиків. Ми дійшли до висновку, що якщо мене висуне наглядова рада, то я маю взяти на себе [відповідальність]", — зазначила Кривда.

Перші кроки на посаді

Наталія Кривда згадала, що була експерткою УКФ із першого року його існування та разом із партнерами працювала над першою стратегією інституції, однак робота у наглядовій раді — це новий виклик:

Буду більше знайомитися з документами, з усіма розмовляти. Я дуже люблю запитувати людей, отримувати від них ідеї, працювати над ними разом. Наполягаю на цьому, що час героїв-одинаків закінчився, сьогодні тільки лідерство як сукупна функція організації. Я дуже радію тому, який потужний склад наглядової ради. Там кожна людина своїм життям, не тільки словами, довела й українську позицію, і громадську позицію.

Вона вважає, що з такою командою, її посада передбачатиме модераторські функції, а не функції організатора: "Керівництво в інших сферах, не тут".

Також Кривда наголошує: поки не готова говорити, що вона принесе у роботу наглядової ради та фонду, адже хоче, щоб це була спільна позиція членів ради.

Зокрема, вона вважає, що слід повернутися до того, що було втрачено: "Це абсолютна прозорість роботи, коли ти не береш участь у розподілі грошей на свою користь. Я б хотіла, щоб ми разом повернулися до прозорості, до демократичності, до поваги одне до одного. Випадки сексизму, ейджизму, які, на превеликий жаль, були властиві комунікації деяких членів наглядової ради попередньої каденції — це те, що точно не пропустимо і ми будемо викорінювати".

Про наглядову раду УКФ

Наглядова рада УКФ — це один з органів управління Українського культурного фонду. Загалом у наглядовій раді 9 членів та членкинь. Строк їхніх повноважень — три роки.

У лютому остаточно обрали новий склад наглядової ради:

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок