Позаконкурсна секція та спеціальний показ "Тіней забутих предків": "Миколайчук OPEN" поділився деталями програми

Позаконкурсна секція та спеціальний показ "Тіней забутих предків": "Миколайчук OPEN" поділився деталями програми

Позаконкурсна секція та спеціальний показ "Тіней забутих предків": "Миколайчук OPEN" поділився деталями програми
. Фото надане організаторами кінофестивалю

Третій фестиваль глядацького кіно "Миколайчук OPEN" відбуватиметься з 15 до 23 червня у Чернівцях. Організатори оголосили перші деталі цьогорічної програми.

Про це Суспільне Культура повідомила пресслужба фестивалю.

Вперше на фестивалі представлять позаконкурсну секцію, присвячену незвичайним фантастичним фільмам, — "Під сузір’ям Близнюків". Назва натхненна фантастичною стрічкою про штучний інтелект, сценарій до якої написав у співавторстві Іван Миколайчук.

Відкриватиме секцію фільм "Божественність" (Divinity) режисера Едді Альказара. Прем’єра стрічки відбулась на кінофестивалі "Санденс" у січні 2023 року, а пізніше її показували у програмах головних фестивалів жанрового кіно — Fantasia та Sitges.

У фільмі йдеться про сина науковця, який створив сироватку, здатну зупинити старіння. У його руках вона перетворюється на зловісний кошмар, що ставить під загрозу майбутнє людства.

15 червня, до дня народження Івана Миколайчука, відбудеться спеціальний показ фільму "Іду до тебе…" (1971 року). У стрічці, що оповідає історію Лесі Українки, знімався сам Миколайчук.

Фільм покажуть у відновленій версії. Сканування плівки здійснює "Довженко-Центр" за сприяння та фінансової підтримки ГО "Вільна шпальта", кінофестивалю "Миколайчук OPEN" та Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука.

Миколайчук OPEN
Кадр із фільму "Іду до тебе...". Фото надане організаторами кінофестивалю

Окремо покажуть фільм "Тіні забутих предків" (1965 року) задля вшанування 100-річчя режисера Сергія Параджанова.

Іван Миколайчук зіграв у фільмі головну роль, а кохану героя Марічку втілила актриса Лариса Кадочникова. Саме Кадочникова стане музою кінофестивалю у 2024 році.

Відбір фільмів для участі триває до 20 березня. Подати фільм можна через платформу FilmFreeway.

Миколайчук OPEN
Лариса Кадочникова. Фото з архіву акторки. Надано організаторами кінофестивалю

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок