У Києві вдруге відбудеться Тиждень українського дизайну та інновацій

У Києві вдруге відбудеться Тиждень українського дизайну та інновацій

У Києві вдруге відбудеться Тиждень українського дизайну та інновацій
Подія "Гончай" від київського митця з гончарства Олександра Маслія у межах першого Тижня дизайну. Фото: ukrainian_design_week/Instagram

З 1 по 7 квітня 2024 року в Києві уже вдруге відбудеться Тиждень українського дизайну та інновацій (Ukrainian design and innovation week, UDIW). Це частина глобальної мережі тижнів дизайну, які проходять у більш ніж 40 містах по всьому світу.

Про це Суспільне Культура повідомили організатори події.

Як пише команда, UDIW — це найбільший в Україні мультидисциплінарний фестиваль, на якому поєднались різні напрями дизайну: промисловий, графічний, дизайн інтер'єру, архітектура, містопланування, мистецтво, мода тощо.

Подія такого масштабу дає можливість проявити себе як професіоналам, так і молодим талантам.

"Метою Тижня українського дизайну є об’єднати професійне дизайн-ком’юніті та ознайомити зі сферою дизайну широку аудиторію. Тут кожен може проявити себе, бути почутим, продемонструвати свої винаходи і розробки. Тут заводяться корисні знайомства, народжуються ідеї, підіймаються важливі питання, проводяться дискусії. Тут створюється обличчя сучасного дизайну України", — говорять організатори заходу.

Події проходитимуть по всьому місту, брати участь у них можуть як представники дизайн-спільноти, так і ширша аудиторія.

У програмі — понад 70 майстеркласів, воркшопів, презентацій, екскурсій, лекцій, показів та інших заходів, а серед учасників — найвідоміші дизайнери України та європейські спеціалісти зі світовим ім'ям. Спікерів оголосять пізніше.

Головною подією стане Маркет із сучасного українського дизайну в "Мистецькому Арсеналі" 6 квітня. Окрім провідних фаівців із різних сфер дизайну, тут представлять свої роботи і молоді перспективні дизайнери та митці.

Перший тиждень дизайну відбувся у листопаді 2023 року, він охопив понад 20 подій та 30 спікерів, серед яких були:

  • письменник Любко Дереш;
  • художниця Жанна Кадирова;
  • архітектори і дизайнери: Антон Черкашин (büro A24D), Дмитро Аранчій (Dmytro Aranchii Architects), Аліна Головатюк (InTempo), Павло Пекер (Peker&Partners), Олексій Куцало (KYB Architects), Юрій Кайгордцев (in.Lab Architects), Олексій Гулеша (Sivak+Partners) та інші.

Учасником UDIW може стати кожен охочий. Варто лише зареєструватись на сайті та запропонувати зручний формат і подію. Інформація для відвідувачів також доступна на офіційному сайті та в соцмережах заходу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок