Аукціонний дім скасував продаж щита з Мекдали на прохання уряду Ефіопії

Аукціонний дім скасував продаж щита з Мекдали на прохання уряду Ефіопії

Аукціонний дім скасував продаж щита з Мекдали на прохання уряду Ефіопії
. Фото: AndersonandGarland

Аукціонний дім Anderson & Garland в Ньюкаслі 29 лютого зняв з аукціону ефіопський щит, який британські військові захопили 1868 року. Таке рішення ухвалили після звернення Національного комітету реституції Ефіопської національної спадщини.

Про це повідомляє The Art News.

Аукціон з абазинським щитом із Мекдали мав закінчитися 29 лютого. Проте зараз на сайті аукціону вказали, що лот вилучили, також прибрали фото щита. Щит оцінювали в 800–1200 фунтів стерлінгів.

Національний комітет реституції Ефіопської національної спадщини назвав продаж щита "недоречним та аморальним". Вони побоювалися, що після завершення аукціону артефакт зникне в приватній колекції та втратить зв’язок з країною походження.

"Оскільки артефакт незаконно отримано під час каральної експедиції до Ефіопії, коли ці предмети були пограбовані, продаж цього предмета на вашому аукціоні є недоречним", — йдеться в листі від комітету до аукціонного дому.

Щит виготовлений зі шкіри, купольної круглої форми діаметром 52 см, оздоблений декоративними металевими вставками. Він був трофеєм британської армії, завойованим під час битви 13 квітня 1868 року неподалік Мекдали. Тоді війська місцевого імператора Теводроса II зазнали нищівної поразки. Британці спалили поселення, пограбували та потім вивезли ефіопські артефакти.

Ефіопський уряд із 2007 року добивався реституції сотень пам'яток, вивезених із Мекдали в 1868 році. Це були регалії, манускрипти, коштовності, що зберігалися в британських інституціях.

У 2018 році Музей Вікторії й Альберта в Лондоні розповів, що деякі предмети можуть бути повернуті до Ефіопії на довгострокову позику. 22 вересня 2023 року посольство Ефіопії в Сполученому Королівстві заявило, що деякі культурні артефакти з Мекдали, відібрані в 1868-му, були передані їм.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок