Конфлікт TikTok та Universal Music: у березні із застосунку може зникнути ще до 4 мільйонів пісень

Конфлікт TikTok та Universal Music: у березні із застосунку може зникнути ще до 4 мільйонів пісень

Конфлікт TikTok та Universal Music: у березні із застосунку може зникнути ще до 4 мільйонів пісень
. Колаж Суспільне Культура

Конфлікт TikTok та Universal Music Group (UMG) продовжується. Раніше із застосунку видалили основний каталог UMG, а з 1 березня видалять і видавничий. За різними оцінками, це до 80 % музики у TikTok.

Про це 28 лютого розповідає BBC.

Universal Music Group та TikTok не дійшли згоди щодо виплат за записи, які згенерував штучний інтелект із використанням матеріалів UMG. Окрім того, Universal заявив, що TikTok не видаляв вчасно контент, що порушує авторські права лейблу.

Менеджери TikTok зазначили, що UMG "поставила власну жадібність вище за інтереси своїх артистів і авторів пісень".

Каталог звукозаписів UMG — а це близько трьох мільйонів пісень — став неліцензійним для використання в TikTok на початку цього місяця, 1 лютого.

Наприкінці тижня закінчується термін дії угоди про публікацію видавничого каталогу, а це означає, що з платформи буде вилучено ще чотири мільйони пісень.

Це означає, що пісні таких виконавців, як Гаррі Стайлз та Адель, які написали пісні разом з артистами, підписаними з Universal, незабаром теж зникнуть із застосунку.

Видання Music Business World зазначає: їхні джерела в індустрії підрахували, що з TikTok видалять "до 80 % релевантного репертуару" — тобто актуальних хітів.

Це пов'язано з "розділеними авторськими правами", які означають, що навіть якщо автор пісень UMPG додав лише крихітний шматочок у запис, увесь трек — теоретично, якщо він неліцензійний — має бути видалений з TikTok.

Водночас TikTok заперечують цю тезу. Там зазначили, що "TikTok може підтвердити, що в США і Великій Британії UMG і UMPG разом становлять приблизно 30 % популярної музики на платформі, а в інших країнах ще менше".

Водночас видання MBW скептично ставиться до таких заяв, оскільки з публічної бібліотеки платформи зникли близько 17 треків, що належали до TikTok Billboard Top 50 Chart за той тиждень, що становило ~35 % усіх треків рейтингу.

А у рейтингу 10 найпродаваніших артистів 2023 року — дев'ять (Тейлор Свіфт, SEVENTEEN, Stray Kids, Дрейк, The Weeknd, Морган Воллен, TOMORROW X TOGETHER, New Jeans і Лана Дель Рей) підписані на UMG. Єдиний артист, який не підписав контракт на запис з UMG, — це Bad Bunny.

Застосунок китайської компанії ByteDance давно став інструментом для артистів, який допомагає їм здобути популярність і зробити так, щоб їхні пісні почули — рейтинг 50 топових композицій TikTok Billboard розраховується на основі залученості користувачів.

Пісні використовують для створення вірусних моментів, таких як танцювальні тренди або челенджі, популярні музиканти використовують цю платформу, щоб відчути себе ближче до шанувальників, а нові артисти можуть швидко знайти фанатів.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок